پایش هوشمند سازه هونام

مدیر عامل : فیاض رحیم زاده رفوئی
زمینه فعالیت : سازه‌های نوین
ایده محوری : پایش بهینه و هوشمند سلامت سازه ها، تحلیل عمر مفید، افزایش قابلیت اطمینان و مقاوم سازی سازه های عمرانی بصورت موردی کوتاه مدت یا دائمی با استفاده از تجهیزات کم هزینه.

درباره واحد

شرکت پایش هوشمند سازه هونام با بهره گیری از کادری متخصص متشکل از اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در زمینه پایش بهینه سلامت سازه ها، تحلیل خرابی، تخمین عمر مفید و افزایش قابلیت اطمینان سازه های عمرانی و همچنین مطالعات تحقیق و توسعه در این حوزه فعالیت خود را آغاز نموده و هم اکنون در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف به فعالیت خود ادامه می دهد.

امروزه ارتقا ایمنی در بهبود عملکرد سازه ها و در مواجهه با بلایای طبیعی و افزایش قابلیت اطمینان سازه های نو ساز و فرسوده به کمک روشهای کنترلی نوآورانه و غیر مخرب در قالب پایش سلامت، کنترل و تحلیل خرابی سازه ها به عنوان یکی از مباحث حائز اهمیت و چالشی در جوامع مختلف مطرح می شود. به منظور کاهش تلفات انسانی و ارتقا امنیت روانی جوامع بشری و نیز جهت استفاده بهینه از منابع انرژی و دستیابی به الگوهای هوشمند سازی شهری، توجه و تمرکز بسیاری از متخصصین به انتخاب روشهای کم هزینه جهت پایش بهینه و دائمی سلامت سازه های زیر ساختی جلب شده است. در همین راستا، متخصصین ما با بهره گیری از تجهیزات مدرن و بسیار کم هزینه موفق به ابدا الگوریتم های پیشرفته و کارآمد جهت نیل به تمامی اهداف ذکر شده و کاهش هزینه های پایش سلامت سازه ها گردیده اند. با توجه به صرفه جویی اقتصادی انجام شده، طراحی، نصب و بکار گیری سامانه قابل اعتماد پایش و کنترل سلامت جهت انواع سازه ها میسر بوده و راهکارهای بسیار کم هزینه تعمیر و نگهداری سازه ها قابل دستیابی خواهد بود.

محصولات

  • نصب سیستم ها و شبکه های ارزان قیمت برداشت ارتعاشات جهت انواع سازه های عمرانی نظیر پلها، سدها، راکتورهای هسته ای و ساختمانهای بلند مرتبه و غیره.
  • طراحی و نصب سامانه پایش بهینه سلامت سازه های نو ساز و فرسوده.
  • طراحی و نصب سیستم های هشدار دهنده در الگوهای دراز مدت.
  • تحلیل خرابی و قابلیت اطمینان سازه های نو ساز و فرسوده.
  • ارایه طرح مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای سازه های نو ساز و فرسوده.

اطلاعات تماس

تاریخ خروج از مرکز رشد: 30 آذر98

آدرس ایمیل:  rofooei@sharif.edu

s.h.mahdavi@outlook.com