مرکز رشد شريف صفحه نخست

راه اندازى بانك اطلاعات محصولات صادراتى شركت‌هاى دانش‌بنيان

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی از راه اندازی بانک اطلاعات محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله استیری در نشست «شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صادرات» گفت: نزدیک به یک سال و نیم است که شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات، با راه اندازی کریدور خدمات صادرات دانش بنیان توانمند سازی می شود و هنوز هم این موضوع در حال انجام است.

وی با اشاره به میزان خدمات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات افزود: تا پایان سال ۹۴ حدود ۷۳۶ درخواست از شرکت ها برای حضور در کریدور صادراتی داشته ایم که ۴۶۶ درخواست مورد تایید قرار گرفته است از این تعداد ۳۰۵ شرکت دانش بنیان از  ۱۷۰ خدمات کریدور بهره مند شده اند.

استیری اعزام هیات ها به دیگر کشورها را از دیگر اقدامات معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری عنوان کرد و گفت: در این زمینه هم اقداماتی برای پذیرش حضور دیگر کشورها در رویدادهای مهم ایران مثل ایران هلث و اینوتکس داشته ایم و هم راه اندازی پاویون های مختلف ایران در دیگر کشورها مثل بیوتکنیکای آلمان، جیتکس( نمایشگاه تجهیزات پزشکی)، نمایشگاه نوا در روسیه و عرب لب را داشتیم که شرکت ها و هیات های ایرانی حضور خوبی در این نمایشگاه ها داشتند.

وی با اشاره به طراحی الگوی توسعه صادرات در معاونت امور بین الملل و تبادل فناوری، اظهار کرد: پشتیبان سازی، کیفی سازی و برندسازی از جمله نیازهایی بود که برای طراحی الگوی توسعه صادرات به آنها نیاز داشتیم که برای هر کدام از این حوزه ها اقدامات مختلفی در این دو سال صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی با مهم خواندن راه اندازی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت های دانش بنیان گفت: به زودی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت های دانش بنیان به ۴ زبان زنده دنیا راه اندازی خواهد شد و تمامی این اطلاعات در این سایت قرار می گیرد.