مرکز رشد شريف صفحه نخست

رونمايى از درگاه توانمندسازى شركت هاى دانش بنيان/ارايه 150 خدمت درسال جارى

درگاه توانمندسازی شرکت های دانش بنیان به نشانی CBD.NSFUND.IR از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت برخط برای ارایه خدمات به شرکت های دانش بنیان سراسرکشور با حضور دکتر بهزاد سلطانی رییس صندوق نوآوری وشکوفایی رونمایی شد.

 به گزارش خبرگزاری ایرنا، دکتر رضا نقی زاده مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی شامگاه یکشنبه در نشست رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص راه اندازی این درگاه گفت: حمایت از شکل گیری شرکت های دانش بنیان و خوشه های نوآوری، ارایه خدمات تجاری سازی و مدیریت فناوری، خدمات یادگیری، مشاوره ساعتی به شرکت ها و خدمات حمایت از توسعه زیر ساخت رقابتی از اهداف اصلی این درگاه است.

وی بیان کرد:درحال حاضر در این درگاه بیش از 100 دوره توانمندسازی برای شرکت های دانش بنیان طراحی شده است.
نقی زاده افزود: با توجه به اینکه 60درصد شرکت های دانش بنیان نوپا هستند، بیش از هزار ساعت مشاوره ساعتی برای شرکت های دانش بنیان نوپا در نظر گرفته شده است .
وی با اشاره به اینکه برای سال جاری 150 خدمت توانمندسازی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است ادامه داد: در سال گذشته 51 شرکت دانش بنیان برای حضور در جوایز ملی و 19 شرکت نیز برای اخذ استانداردهای بین المللی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت شدند، امسال نیز با راه اندازی این درگاه ارایه خدمات به این شرکت ها افزایش خواهد یافت.
وی گفت: ویژگی برخط این درگاه این امکان را برای شرکت های دانش بنیان فراهم می کند که در هرنقطه از کشور از خدمات توانمندسازی در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.
نقی زاده افزود:امیدواریم با ارایه خدمات توانمندسازی در کنارحمایت مالی که صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان انجام می دهد،شاهد یک حرکت نوین در اقتصاد دانش بنیان کشور باشیم.
وی گفت: در این درگاه حمایت از دریافت 14 استاندارد ملی و بین المللی و نیزبرگزاری 15 کارگاه آموزشی برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.در حال حاضر دو هزار و 409 شرکت دانش بنیان در کشور فعال است.