مرکز رشد شريف صفحه نخست

رئيس صندوق نوآورى وشكوفايى: تقاضا براى احداث برج‌هاى فناورى دراستانهاى كشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برخی از استان های کشور از راه اندازی برج های فناوری استقبال کرده و تقاضا دارند که این برج ها در استانشان راه اندازی شود.

بهزاد سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساختمان و مجتمع فناوری مهم ترین خدمتی نیست که ما در صندوق نوآوری و شکوفایی می دهیم و نباید هم اصلی شود.

وی افزود: اگر یک شرکت دانش بنیان دو طرح موفق داشته باشد و دفتر کاری از ما بخواهند می توانیم این شرکت ها را گرد هم بیاوریم و در یک مجتمع فناوری جمع کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: یزد، تبریز، کرمان و برخی دیگر از استانها برای راه اندازی برج فناوری تقاضا داشته اند.

سلطانی با بیان اینکه نباید از شهرستان ها شرکت هایی به تهران بیایند، افزود: باید برای این شرکت ها برنامه­ ای داشته باشیم که اگر شرکتی از پارکها بیرون می­ آید به مجتمعی در سطح شهر برود.

به گفته رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، باید حداقل ۱۰ شرکت دانش بنیان در یک استان وجود داشته باشد تا بررسی ها را برای راه اندازی برج های فناوری در استان ها شروع کنیم.

به گفته سلطانی، در حال حاضر در تهران، علاوه بر برج فناوری دانشگاه  صنعتی شریف که در سال ۹۴ راه اندازی شد، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم دارای ساختمان فناوری هستند.