مرکز رشد شريف صفحه نخست

شرايط سرمايه‌گذارى شركت‌هاى بزرگ اقتصادى در حوزه دانش‌بنيان فراهم مى‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرایط سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ اقتصادی برای سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری فراهم می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی گفت: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان در فضای کنونی جامعه، معاونت علمی تصمیم گرفت تا برای فراهم کردن بستر و شرایط سرمایه گذاری سرمایه گذاران و هلدینگ‌های بزرگ در حوزه دانش بنیان اقداماتی انجام دهد.
وی به دلایل اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت: چند دلیل اساسی برای فراهم شدن این شرایط وجود دارد که از جمله آن می‌توان به وجود فضای حاکم بر جامعه که موجب شده تا هلدینگ‌های بزرگ و سرمایه گذار به سمت سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان حرکت کنند اشاره کرد.
دلیری در ادامه خاطر نشان کرد: موضوع توانمندی بالای فعالان بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار شاخص در کشور که به سمت فعالیت در حوزه دانش بنیان حرکت می‌کنند نیز از دیگر دلایل اهمیت موضوع فراهم شدن بستر و شرایط سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان است.
معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی بیان کرد: در راستای فراهم شدن این شرایط، معاونت علمی مذاکراتی را با برخی از هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ اقتصادی از جمله ستاد فرمان حضرت امام، سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا، مجموعه موسسه مولی الموحدین و مجموعه‌های بزرگ اقتصادی دیگر انجام داده و همه این شرکت‌ها و هلدینگ‌ها برای این منظور آمادگی اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی در ادامه به موضوع ایجاد بانک اطلاعات از اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان و فناور که قابلیت خوب سرمایه گذاری را دارند اشاره کرد و گفت: در بررسی‌های اولیه نیاز ایجاد بانک اطلاعاتی این شرکت‌ها احساس شد به همین دلیل پس از جمع بندی‌های اولیه مقرر شد تا ما یک بانک اطلاعاتی از محل خروجی فن بازار، فرابورس و بانک اطلاعاتی امور شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کنیم و پس از پردازش براساس حوزه‌های فعالیتی دسته بندی می‌شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی خاطر نشان کرد: همزمان با تکمیل و جمع بندی اطلاعات شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ اقتصادی ما با برخی از مجموعه‌های بزرگ خصوصی نیز قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی امضاء کرده‌ایم تا نیازهای سرمایه گذاری آن‌ها را به سمت شرکت‌های دانش بنیان سوق دهیم.