مرکز رشد شريف صفحه نخست

فعاليت و تكثر شركت‌هاى دانش بنيان راه حل مشكل اشتغال است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه ثروت‌افزایی در فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان، به معنای در اختیار داشتن دانش فناوری است، راه حل مشکل اشتغال جوانان را نه استخدام دولتی، بلکه فعالیت و تکثر شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در بازدید از دستاوردهای جدید دارویی و تجهیزات پزشکی «شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران» (سها)، بازار شرکت‌های دارویی و پزشکی را مطلوب خواند و گفت: تقویت بخش خصوصی، ظرفیت بزرگ بازار هلال‌احمر را می‌تواند در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد تا به‌واسطه این مهم، شرکت‌ها مسیر بین‌المللی شدن را هموارتر از گذشته طی کنند.
وی با بیان این‌که در فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان، ثروت‌مندی به معنای در اختیار داشتن دانش فناوری است، راه حل مشکل اشتغال جوانان را شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: باید بپذیریم که راه حل اشتغال، استخدام دولتی نیست و فارغ‌التحصیلان کشور، تنها در صورت فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند موفق باشند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حمایت و تقویت مدل‌های جدید همکاری بخش خصوصی و محققان، گفت: به طور کامل آمادگی همکاری و حمایت از ظرفیت بزرگ هلال‌احمر در راستای ایجاد اشتغال دانش‌بنیان بر مبنای مدل‌های نوین را داریم.
در ادامه محسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز از همکاری هلال‌احمر با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم در این راستا، موفق به برداشتن گام‌های موثر و آینده‌سازی شویم.