مرکز رشد شريف صفحه نخست

ايجاد اصلاحات در ارائه تسهيلات صندوق نوآورى و شكوفايى به محققان

وزیر علوم گفت: ایجاد اصلاحات برای ارائه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در پرداخت آسان‌تر تسهیلات و طولانی شدن بازپرداخت‌ها در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمد فرهادی وزیر علوم در مراسم اعطای گرنت پژوهشی به استاد برجسته کشور (محمود قرآن‌نویس رئیس مرکز تحقیقات فیزیک‌پلاسمای دانشگاه آزاد و علی مروستی رئیس پژوهشکده مخابرات دانشگاه شریف)، گفت: ایجاد اصلاحات برای ارائه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در پرداخت آسان‌تر تسهیلات و طولانی شدن بازپرداخت‌ها در دستور کار است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی کشور از ابتدای انقلاب گفت: در اوایل انقلاب میزان بسیار زیادی هزینه اعزام بیماران به خارج از کشور بود که در حال حاضر مقداری کاهش یافته است و این مسئله نشان دهنده پیشرفت حوزه پزشکی است.

وی افزود: در حال حاضر به سمتی می‌رویم که بتوانیم از روش‌های علمی برای حل مشکلات کشور استفاده کنیم.

فرهادی گفت: همچنین قرار بود 400 کرسی پژوهشی ایجاد شود که چند کرسی اعطا شد ولی در مقطعی این کار متوقف شد که در حال حاضر دوباره در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به ارتقای رتبه علمی ایران، گفت: تولیدات علمی ایران در دنیا 1.6 درصد است.

*واگذاری جایزه علامه طباطبائی و شهید آوینی به صندوق حمایت از پژوهشگران

در ادامه این مراسم نصرت‌الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: جایزه علامه طباطبائی و شهید آوینی قرار است به این صندوق واگذار شود که کارگروه کرسی‌های پژوهشی آن نیز تا سال آینده  این مسئله را بررسی می‌کنند.