مرکز رشد شريف صفحه نخست

برگزارى جشنواره شكوفايى اختراعات استان‌هاى تهران و البرز (رويش)

به گزارش خبرگزاری فارس، شهرام یوسفی‌فر رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در نشست خبری صبح امروز، گفت: جشنواره شکوفایی اختراعات استان‌های تهران و البرز از 7 تا 9 بهمن ماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های بنیاد نخبگان استان تهران برای سال آینده گفت: حدود یکسال از فعالیت بنیاد استان تهران می‌گذرد که فعالیت‌های مختلفی را در زمینه شناسایی مخترعان داشته‌ایم و چند جشنواره منطقه‌ای هم برگزار شده است البته در سال گذشته جشنواره ملی در دهه فجر برگزار می‌شد ولی امسال بر اساس سیاست‌های جدید قرار شد جشنواره در سطح استان‌های تهران و البرز برگزار شود.

وی افزود: جشنواره شکوفایی اختراعات با عرضه 200 اختراع برگزار می‌شود و افراد شرکت کننده می‌توانند با اصول و مبانی مربوط به اختراع آشنا شوند، بخش تجاری‌سازی هم در این جشنوراه وجود دارد و اگر اختراعات حائز شرایط تجاری‌سازی باشند برای معرفی به مراکز و مراجع حمایت‌کننده در نظر گرفته می‌شوند.

وی از راه‌اندازی شبکه مخترعان استان تهران خبر داد و گفت: مخترعان حائز شرایط در این جشنواره عضو شبکه مخترعان می‌شوند و این شبکه به زودی فعال می‌شود. 60 مورد تجاری‌سازی نیز در این جشنواره ارائه شده است.

یوسفی‌فر گفت: مخترعان برتر این جشنواره مورد حمایت سطح سه بنیاد قرار می‌گیرند و جوایز تحصیلی نقدی به آنها تعلق می‌گیرد.

وی با تشریح سیاست‌های جدید بنیاد نخبگان گفت: سیاست‌های قبلی به این صورت بوده است که افراد از طریق جشنواره‌های شناسایی می‌شدند ولی بر اساس سیاست‌های جدید تاکید بر طرح شهاب بسیار بیشتر شده است یعنی سن شناسایی نخبگان پایین‌تر رفته و در رده‌های آموزش و پرورش استعدادها شناسایی می‌شود.

یوسفی‌فر گفت: در این جشنواره با برخی از مراکز رشد نیز تفاهم‌نامه‌هایی نیز منعقد می‌کنیم.