مرکز رشد شريف صفحه نخست

دهمين جشنواره ملى فن‌آفرينى شيخ بهايى در اصفهان افتتاح شد

دهمين جشنواره ملى فن‌آفرينى شيخ بهايى با هدف ترويج و توسعه فن‌آفرينى، خلاقيت و نوآورى در كشور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزارى فارس از اصفهان، دهمين دوره جشنواره ملى فن‌آفرينى شيخ بهايى پيش از ظهر امروز از سوى شهرك علمى و تحقيقاتى اصفهان در مهمانسراى عباسى با حضور مسئولانى از معاونت علمى و پژوهشى وزارت علوم، روساى پارك‌هاى علم و فناورى كشور و استان اصفهان و مراكز رشد و نمايندگانى از يونسكو و فعالان بخش صنعت افتتاح شد.

اين جشنواره با هدف ترويج و توسعه فن‌آفرينى، خلاقيت و نوآورى در كشور و قدردانى از برترين‌هاى عرصه فن‌آفرينى تا 20 ارديبهشت در اصفهان برگزار مى‌شود.

لازم به ذكر است كه توسعه فن‌آفرينى، خلاقيت و نوآورى در كشور، شناخت و تقدير از برترين‌هاى عرصه فن‌آفرينى در جهت توسعه شركت‌هاى دانش بنيان و ايجاد تعامل بين فعالان عرصه‌هاى مختلف فن‌آفرينى از جمله اهداف دهمين جشنواره شيخ بهايى است.

اين جشنواره در بخش مسابقه‌اى شامل طراحان كسب و كار، فن‌آفرينان و سرمايه‌گذاران كارآفرين و بخش غيرمسابقه‌اى شامل نمايشگاه، سمينارهاى آموزشى و بورس فناورى و فرصت‌هاى سرمايه‌گذارى برگزار خواهد شد.

بخش مسابقه‌اى طراحان كسب با هدف شناسايى و معرفى برترين‌ طرح‌ها و ايده‌ها قبل از مرحله تجارى سازى برگزار مى‌شود و طرح‌هاى مبتكرانه بر اساس سطح خلاقيت، چگونگى استفاده از فرصت‌ها براى كسب درآمد و امكان‌پذيرى فنى مورد داورى قرار مى‌گيرند.

در حاشيه افتتاح دهمين جشنواره ملى فن‌آفرينى شيخ بهايى، نمايشگاه طراحان كسب و كار و فن‌آفرينان نيز افتتاح شد.