مرکز رشد شريف صفحه نخست

صادرات 900 ميليون دلار محصول دانش بنيان / رشد 8.6 درصدى صادرات دانش بنيان

معاون علمى و فناورى رياست جمهورى از رشد 8.6 درصدى صادرات محصولات دانش بنيان در سال گذشته خبر داد گفت: به منظور توسعه اشتغال دانش بنيان 27 طرح كلان ملى با اعتبار 210 ميليارد تومانى اجرايى شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دكتر نسرين سلطانخواه در مراسم امضاى تفاهم نامه وزارت ارتباطات با دانشگاه تهران با تاكيد بر اينكه توسعه كسب و كار تنها از طريق بنگاه‌هاى زودبازده امكان پذير است، افزود: ماموريت اصلى معاونت علمى نفوذ دانش و فناورى در توليد و صنعت بوده است و در اين راستا برنامه‌هاى متعددى را تدوين كرده است.

معاون علمى و فناورى رياست جمهورى، ايجاد ستادهاى راهبردى در حوزه‌هاى علمى و فناورى را از جمله اين اقدامات نام برد و اظهار داشت: علاوه بر اين 27 طرح كلان ملى با اعتبارى بالغ بر 210 ميليارد تومان اجرايى شده است.

وى با اشاره به ميزان صادرات كالا و خدمات دانش بنيان يادآور شد: در سال 84 صادرات كالا و خدمات دانش بنيان 161 ميليون دلار بود و اين ميزان در سال 91 على رغم تحريم‌هاى موجود به 900 ميليون دلار بالغ شد.

سلطانخواه تاكيد كرد: صادرات كالا و خدمات دانش بنيان در سال 91 نسبت به سال 90، 8.6 درصد رشد داشته است.

وى با اشاره به همكارى اين معاونت با وزارت ارتباطات و فناورى اطلاعات ادامه داد: در اين همكارى اين وزاتخانه از محل وجوه اداره شده كميته وام وزارت ارتباطات و فناورى اطلاعات مبلغ 200 ميليارد ريال براى حمايت از طرح‌هاى علمى اختصاص مى‌دهد و معاونت علمى نيز آمادگى دارد تا به همين ميزان از طرح‌هاى موجود حمايت كند.