مرکز رشد شريف صفحه نخست

برگزارى دومين نمايشگاه بين‌المللى فناورى‌هاى پيشرفته توسط پارك فناورى پرديس

به گزارش خبرگزارى مهر، مهندس مهدى صفارى نيا در نشست خبرى پيش از ظهر شنبه 5 اسفند 91 دستيابى به فناورى‌هاى پيشرفته و حضور در عرصه‌هاى بين المللى را از الزامات كشورها دانست و افزود: در اين راستا در اكثر كشورها اقدام به برگزارى نمايشگاه فناورى‌هاى پيشرفته مى‌كنند.

رئيس پارك علم و فناورى پرديس با اشاره به برگزارى نمايشگاه بين المللى فناورى‌هاى پيشرفته در ايران، اظهار داشت: برگزارى اين نمايشگاه از سال گذشته آغاز شد و امسال دومين دوره آن برگزار مى‌شود.

وى برگزارى اين نمايشگاه در راستاى داد و ستد فناورى در حوزه‌هاى منطقه‌اى و بين‌المللى ذكر كرد و يادآور شد: در اين دوره از نمايشگاه 70 شركت فن آورى از 3 كشور روسيه، اكراين و بلاروس حضور خواهند داشت.

صفارى نيا ادامه داد: اين شركت‌ها در حوزه‌هاى نانو فناورى، بيوتكنولوژى، پليمر، كامپوزيت، نرم افزار، كاتاليست، تجهيزات پزشكى، اكتشاف و ذخيره سازى نفت و زمين‌شناسى فعال هستند.

وى برگزارى نشست تخصصى تبادل فناورى را از برنامه‌هاى اين نمايشگاه عنوان كرد و گفت: تاكنون 8 دوره از اين نشست تخصصى برگزار شده است و نهمين دوره اين نشست در دومين نمايشگاه بين‌المللى فناورى‌هاى پيشرفته در روز 8 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

صفارى نيا توليد و اكتشاف نفت را موضوع اين نشست تخصصى نام برد و خاطر نشان كرد: علاوه بر اين 8 غرفه براى ارائه خدمات تخصصى در زمينه‌هاى مشاور ثبت شركت در ايران، ضمانت فناورى و خدمات آشنايى شركت‌هاى خارجى براى انجام فعاليت‌هاى علمى و فناورى در ايران ايجاد شده است.

رئيس پارك علم و فناورى پرديس با بيان اينكه اين نمايشگاه از 7 تا 9 اسفندماه در سالن مركز آفرينش‌هاى هنرى برگزار خواهد شد، اضافه كرد: اين نمايشگاه با حضور معاونت علمى و فناورى رياست جمهورى و سفراى برخى از كشورها افتتاح مى‌شود.