مرکز رشد شريف صفحه نخست

راه اندازى شعبه جديد بانك توسعه صادرات براى حمايت از كالاهاى دانش بنيان

رئيس بانك توسعه صادرات ايران از ايجاد شعبه‌اى از اين بانك براى حمايت از كالاهاى دانش بنيان خبر داد و گفت: علاوه بر اين كميته ويژه‌اى براى تسهيل كردن امور نيز تشكل شده است.

به گزارش خبرگزارى مهر، بهمن وكيلى در حاشيه مراسم امضاى تفاهم نامه ميان معاونت علمى و بانك توسعه صادرات ايران، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهميت كالاهاى دانش بنيان، افزود: در صورتى كه بتوانيم از اين كالاها حمايت كنيم مى‌توانيم بسيار از مشكلات كشور را رفع كنيم.

رئيس بانك توسعه صادرات ايران با اشاره به اقدامات اين بانك در زمينه حمايت از شركت‌هاى دانش بنيان، اظهار داشت: اين بانك در راستاى رسالتى كه در اين زمينه بر عهده دارد درصدد است تا با امضاى اين تفاهم نامه گام‌هايى را در اين زمينه بردارد.

وى با اشاره به سابقه فعاليت‌هاى اين بانك در زمينه حمايت از كالاها و خدمات دانش بنيان، يادآور شد: در اين راستا اقدام به ايجاد صندوف پژوهش و فناورى شريف با همكارى دانشگاه صنعتى شريف شد تا با حمايت از شركت‌هاى دانش بنيان خدمات آنها را به بازارهاى ملى و بين المللى برسانيم.

وكيلى با اشاره به جزئيات اين صندوق خاطر نشان كرد: اين صندوق با سرمايه 49 درصد بانك، 51 درصد دانشگاه راه اندازى شد و در سال گذشته 10 ميليارد تومان اعتبارات براى اعطا به شركت‌هاى دانش بنيان درنظر گرفته شد.

وى با اشاره به همكارى‌هاى اين بانك با معاونت علمى و فناورى رياست جمهورى، ادامه داد: معاونت علمى با شناسايى شركت‌هاى دانش بنيان آنها را به بانك معرفى مى‌كنند تا از تسهيلات اين بانك در جهت تجارى سازى كالاها و خدمات دانش بنيان بهره مند شوند.

رئيس باتك توسعه صادرات ايران با اشاره به ميزان اعتبارات حمايتى از كالاها و خدمات دانش بنيان، تاكيد كرد: براى حمايت از كالاهاى دانش بنيان حرف از عدد و رقم نمى‌توان زد چراكه اين بانك تا حد امكان از اين كالاها حمايت مى‌كند.

وى با اشاره به وثيقه‌هاى دريافتى از شركت‌هاى دانش بنيان در قبال ارائه تسهيلات، گفت: سعى مى‌شود وثيقه‌هاى دريافتى به گونه‌اى در نظر گرفته شود كه مشكلى براى اين شركت ايجاد نشود.

وكيلى از ايجاد شعبه جديدى براى ارائه تسهيلات به شركت‌ها خبر داد و يادآور شد: به منظور ارائه تسهيلات به شركت دانش بنيان شعبه‌اى از اين بانك در در تهران واقع در بلوار كشاورز راه اندازى و كميته‌ ويژه‌اى براى تسهيل كردن امور تشكيل شده است.