مرکز رشد شريف صفحه نخست

نخستين جشنواره بين المللى و دومين جشنواره ملى زيست ‌فناورى ايران

ايجاد بستر همفكرى و تبادل اطلاعات توانمندى‌ها و دستاوردها مى‌تواند با ايجاد هم‌افزايى و هم‌سوسازى فعاليت‌ها باعث رسيدن به دستاوردهاى مؤثرتر در مسير سياست‌ها و اهداف ملى توسعه زيست‌فناورى (مندرج در سند ملى زيست‌فناورى ج. ا. ‌ايران) در كشور ‌شود. بنابراين ستاد توسعه زيست‌فناورى براى ايجاد روحيه رقابت سالم و توسعه‌گرا ميان فعالان زيست‌فناورى كشور و هدايت فعاليت‌ها به سوى اولويت‌هاى كشور، اقدام به برگزارى نمايشگاه دستاوردهاى زيست‌فناورى ايران و همچنين جشنواره برترين‌هاى زيست‌فناورى ايران به‌صورت هر دو سال يك‌بار مى‌نمايد تا علاوه بر شناسايى، معرفى و تشويق فعالان اين فناورى راهبردى، زمينه ايجاد زيرساخت‌هاى لازم براى ورود به بازارهاى جهانى به‌ويژه در منطقه و كشورهاى اسلامى ‌را فراهم نمايد.

در واقع، پيشرفت‌ها و دگرگونى‌هاى روزافزون در زيست‌فناورى، پيدايش محصولات و خدمات نوين و گوناگون در اين حوزه و عدم آشنايى كافى مردم و مسئولين با كاركردها و خدمات گسترده اين فناورى موجب شد تا ستاد توسعه زيست‌فناورى در راستاى اهداف و راهبردهاى سند ملى زيست‌فناورى براى برگزارى اين نمايشگاه تخصصى به‌صورت دوسالانه اقدام نمايد.

در همين راستا ستاد توسعه زيست فناورى پس از برگزارى موفق اولين جشنواره زيست فناورى ايران در سال 1389 در نظر دارد «نخستين جشنواره بين المللى و دومين جشنواره ملى زيست فناورى ايران» را در تاريخ 26 لغايت 30 ديماه 1391 در محل دايمى نمايشگاه‌هاى بين المللى تهران برگزار نمايد.

New Page 1

جهت دريافت اطلاعات تكميلى به پايگاه اينترنتي  http://irbiotech.ir مراجعه فرماييد.