مرکز رشد شريف صفحه نخست

هفته پژوهش و فناورى با رونمايى از ۱۴ طرح برتر پژوهشى و فناورى آغاز مى‌شود

به گزارش روابط عمومى وزارت علوم هفته پژوهش و فناورى امسال از 25 آذرماه آغاز مى‌شود و تا 30 آذرماه ادامه دارد.

گفتنى است در آغاز اين هفته با حضور مسئولين لشكرى و كشورى از 14 طرح برتر پژوهشى و فناورى در حوزه‌هاى صنعت هوايى، نفت، فناورى اطلاعات و ارتباطات و علوم انسانى رونمايى مى‌شود.

خاطرنشان مى‌شود در اولين روز از هفته پژوهش از 110 برگزيده پژوهشى كشور در قالب جشنواره تقدير از پژوهشگران و فناوران برتر كشور در سالن همايش‌هاى بين‌المللى دانشگاه شهيد بهشتى تقدير خواهد شد.

لازم به ذكر است، همزمان با اولين روز از هفته پژوهش، نمايشگاه دستاوردهاى پژوهش و فناورى‌هاى كشور، افتتاح مى‌شود كه در اين نمايشگاه گزارش پروژه‌هاى كلان ملى ارائه خواهد شد. همچنين در نمايشگاه دستاوردهاى پژوهش و فناورى، فن بازار جمهورى اسلامى ايران وجود دارد كه قرار است در اين فن بازار محصول پارك‌هاى علم و فناورى و شركت‌هاى دانش‌بنيان ارائه شود.

لازم به ذكر است ايام هفته پژوهش و فناورى با عناوين پژوهشگران و فناوران زمينه سازان مرجعيت علمى سبك زندگى اسلامى، عامل اصلى پيشرفت مديريت جريان دانش و نوآورى در سايه نظام ملى نوآورى شركت‌هاى دانش بنيان مؤلفه موثر در اقتصاد مقاومتى پژوهش و فناورى توليد محور پيشران توليد ملى و دانش آموز و دانشجوى پژوهنده سرمايه‌هاى فردا مشخص شدند.

بنابر اين گزارش، در دومين روز از هفته پژوهش جلسه كميسيون‌هاى تخصصى شوراى عطف با محوريت بررسى پروژه‌هاى كلان ملى، كنفرانس بين‌المللى ملى، مديريت فناورى و نشست سراسرى مسئولين پدافند غير عامل دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشى سراسر كشور برگزار مى‌شود.

لازم به ذكر است در سومين دور از هفته پژوهش مصادف با 27 آذر ماه نشست سراسرى انجمن‌هاى علمى جشنواره حضرت محمد (ص) پيامبر صلح و رحمت ويژه انتخاب و معرفى كتب و آثار منتخب در حوزه پيامبر خاتم و نشست برگزيدگان جشنواره فناورى شيخ بهايى با معاون پژوهش و فناورى وزير علوم برگزار مى‌شود.

همچنين در چهارمين روز از هفته پژوهش نشست تخصصى انجمن مديريت فناورى ايران و جلسه اعضاى كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس برگزار خواهد شد. از ديگر برنامه‌هاى هفته پژوهش تشكيل جلسه كميسيون دائمى شوراى عالى عطف و اختتاميه نمايشگاه دستارودهاى پژوهش و فناورى در روز چهارم اين هفته است.

بنابراين گزارش در آخرين روز از هفته پژوهش مديران پژوهش و فناورى در كشور با حضور در مرقد مطهر امام راحل با آرمان‌هاى ايشان تجديد بيعت مى‌كنند. لازم به ذكر است مديران پژوهشى و فناورى كشور ضمن حضور در مرقد مطهر امام راحل با مراجع عظام تقليد در قم نيز ديدار خواهند كرد.

جهت دريافت اطلاعات تكميلى به سايت ستاد ملى هفته پژوهش و فناورى به آدرس http://www.researchmsrt.ir مراجعه فرماييد.