مرکز رشد شريف صفحه نخست

نخستين جشنواره بين المللى و دومين جشنواره ملى زيست ‌فناورى ايران

ايجاد بستر همفكرى و تبادل اطلاعات توانمندى‌ها و دستاوردها مى‌تواند با ايجاد هم‌افزايى و هم‌سوسازى فعاليت‌ها باعث رسيدن به دستاوردهاى مؤثرتر در مسير سياست‌ها و اهداف ملى توسعه زيست‌فناورى (مندرج در سند ملى زيست‌فناورى ج. ا. ‌ايران) در كشور ‌شود. بنابراين ستاد توسعه زيست‌فناورى براى ايجاد روحيه رقابت سالم و توسعه‌گرا ميان فعالان زيست‌فناورى كشور و هدايت فعاليت‌ها به سوى اولويت‌هاى كشور، اقدام به برگزارى نمايشگاه دستاوردهاى زيست‌فناورى ايران و همچنين جشنواره برترين‌هاى زيست‌فناورى ايران به‌صورت هر دو سال يك‌بار مى‌نمايد تا علاوه بر شناسايى، معرفى و تشويق فعالان اين فناورى راهبردى، زمينه ايجاد زيرساخت‌هاى لازم براى ورود به بازارهاى جهانى به‌ويژه در منطقه و كشورهاى اسلامى ‌را فراهم نمايد.

در واقع، پيشرفت‌ها و دگرگونى‌هاى روزافزون در زيست‌فناورى، پيدايش محصولات و خدمات نوين و گوناگون در اين حوزه و عدم آشنايى كافى مردم و مسئولين با كاركردها و خدمات گسترده اين فناورى موجب شد تا ستاد توسعه زيست‌فناورى در راستاى اهداف و راهبردهاى سند ملى زيست‌فناورى براى برگزارى اين نمايشگاه تخصصى به‌صورت دوسالانه اقدام نمايد .

در همين راستا ستاد توسعه زيست فناورى پس از برگزارى موفق اولين جشنواره زيست فناورى ايران در سال 1389 در نظر دارد «نخستين جشنواره بين المللى و دومين جشنواره ملى زيست فناورى ايران» را در تاريخ 26 لغايت 30 ديماه 1391 در محل دايمى نمايشگاه‌هاى بين المللى تهران برگزار نمايد.

New Page 1

جهت دريافت اطلاعات تكميلى به پايگاه اينترنتي  http://irbiotech.ir مراجعه فرماييد.