مرکز رشد شريف صفحه نخست

اساسنامه شبكه پارك هاى علم و فناورى كشورهاى اسلامى تدوين مى شود

مسئول پارك علم و فناورى گيلان گفت : اساسنامه شبكه پارك هاى علم و فناورى كشورهاى اسلامى هفته اول شهريور تدوين مى شود.

دكتر 'مجيد متقى طلب' روز شنبه در گفت و گو با خبرگزارى ايرنا گفت: اين شبكه از طريق كميته علم و فناورى سازمان همكارى اسلامى برگزار مى شود.

متقى طلب افزود: اين شبكه قرار است در نشست نمايندگان كشورهاى اسلامى كه هفته اول شهريور در گيلان برگزار مى شود تدوين شود. وى خاطر نشان كرد: تا كنون 10 كشور براى عضويت در اين شبكه ثبت نام كرده اند.

مسئول پارك علم و فناورى گيلان در پاره اى ديگر از سخنان خود به برگزارى همايش سرمايه گذارى استان گيلان در مهرماه اشاره كرد و گفت: در اين همايش كه با مجريت پارك علم و فناورى گيلان برگزار مى شود تمام ظرفيت هاى قابل سرمايه گذارى استان در سطح ملى و بين المللى معرفى مى شود تا افراد علاقه مند به سرمايه گذارى با اين ظرفيت ها آشنا شوند.

متقى طلب بحث سرمايه گذارى براى طرح ها را از معضلات مهم پارك هاى علم و فناورى خواند و گفت: براى اين موضوع سايتى را طراحى كرده ايم كه سه پنجره ارائه طرح، معرفى سرمايه گذار و شخصى كه اين دو پنجره را به هم وصل كند مشخص شده است.

وى در پاره اى ديگر از سخنان خود به برگزارى پنجمين جشنواره فكر برتر در نيمه اول مهر در پارك علم و فناورى گيلان اشاره كرد و گفت: امسال براى اولين بار نوآوران و مبتكران كشورهاى حاشيه خزر در اين جشنواره شركت خواهند كرد.

متقى طلب ابزار اميدوارى كرد كه اين اقدام اولين قدم در ارتباط با بين المللى شدن اين جشنواره باشد. مسئول پارك علم و فناورى گيلان هدف از برگزارى اين جشنواره را عمدتا استعداديابى و پيدا كردن ايده ها و نوآورى هايى عنوان كرد كه قابليت تبديل به تجارى سازى را دارند. به گفته متقى طلب شركت در اين جشنواره هيچ محدوديتى ندارد و تمامى علاقه مندان از سه سطح دانش آموزى، دانشجويى و آزاد مى توانند در آن شركت كنند.