مرکز رشد شريف صفحه نخست

حمايت‌هاى حقوقى و مالى ازشركت‌هاى دانش‌بنيان براى نمايشگاه «شريك‌يابى چاينا بيو»

دبير اجرايى ستاد توسعه زيست فناورى از حمايت‌هاى حقوقى و مالى از شركت‌هاى دانش‌بنيان براى حضور در نمايشگاه «شريك‌يابى چاينا بيو» توسط اين ستاد خبر داد.

به گزارش سرويس فناورى ايسنا، دكتر مير با اعلام اين خبر افزود: ستاد توسعه زيست‌فناورى در ادامه برنامه‌هاى بين المللى براى بسترسازى توسعه صادرات و انتقال فناورى با انتشار فراخوانى از شركت‌هايى كه تمايل به حضور در هم انديشى «شريك‌يابى چاينا بيو» دارند، دعوت به عمل آورده است. وى اظهار كرد: اين ستاد علاوه بر حمايت‌هاى پايه شامل تامين 50 درصد هزينه اجاره غرفه، حمايت‌هاى تشويقى ويژه‌اى اعم از مالى و حقوقى، پشتيبانى متناسب با كيفيت دستاوردها و فعاليت‌هاى شركت‌هاى دانش‌بنيان ايرانى حاضر در نمايشگاه در دستور كار خود دارد.

دبير اجرايى ستاد توسعه زيست فناورى معاونت علمى و فناورى رياست‌جمهورى با اشاره به اين‌كه «هم‌انديشى شريك‌يابى چاينا بيو» سوم و چهارم خرداد ماه امسال در شهر «سوژو» چين برگزار مى‌شود، تاكيد كرد: ستاد توسعه زيست فناورى در معاونت علمى و فناورى رياست جمهورى قصد دارد از موسسات و شركت‌هاى توليدى دانش‌بنيان خصوصى و دولتى زيست‌ فناورى كه ظرفيت صادراتى دارند و داراى برنامه مناسب و هدفمند هستند، در قالب گروه ايران بيوتك براى حضور در اين هم‌انديشى دو روزه حمايت كند.

مير خاطرنشان كرد: حضور در اين رويداد با هدف بسترسازى گسترش صادرات، ارائه و معرفى توانمندى‌ها و محصولات مهم زيست‌فناورى كشور و استفاده از فرصت‌هاى همكارى انتقال فناورى و سرمايه‌گذارى مشترك با شركت‌ها و موسسات پيشرو از اهميت ويژه‌اى برخوردار است. وى ادامه داد: در اين راستا ستاد توسعه زيست فناورى با رايزنى با برگزاركنندگان اين هم‌انديشى علمى، فضاى واحدى براى غرفه ايران بيوتك در نظر گرفته است.

دبير اجرايى ستاد توسعه زيست فناورى معاونت علمى و فناورى رياست‌جمهورى تصريح كرد: شركت‌هاى دانش‌بنيان واجد شرايط كه تمايل به حضور در اين هم‌انديشى را دارند، مى‌توانند براى دريافت جزئيات بيشتر و اطلاع از نحوه ثبت نام به پايگاه اينترنتى ستاد توسعه زيست‌فناورى به نشانى www.biodc.ir مراجعه كنند.