مرکز رشد شريف صفحه نخست

افزايش 20 هزار شركت دانش‌بنيان تا پايان برنامه پنجم توسعه كشور

به گزارش خبرگزارى فارس، محمد مهدى‌نژاد نورى معاون پژوهشى و فناورى وزير علوم، تحقيقات و فناورى در مراسم افتتاح پارك علوم و فناورى استان هرمزگان گفت: بيش از سه هزار شركت دانش بنيان در پارك‌هاى علمى و فن‌آورى كشور فعاليت دارند و با توجه به قانون حمايت از شركت‌هاى دانش‌بنيان، تعداد آنها تا پايان برنامه پنجم توسعه به 20 هزار شركت افزايش مى‌يابد.

وى افزود: انتظار داريم اساسنامه و آئين‌نامه اجرايى كه لازمه فعال سازى قانون حمايت از شركت‌هاى دانش‌بنيان است هرچه زودتر با حساسيت و اولويت منطبق با قانون تصويب و ابلاغ شود.

معاون پژوهشى وفناورى وزارت علوم با اشاره به ارتباط دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتى با صنعت و جامعه اظهار داشت: پارك‌هاى علم و فناورى بهترين فرصت براى نخبگان و مبتكرين است تا بتوانند كارهايشان را به محصول نهايى تبديل كنند.

وى با اشاره به قانون حمايت از شركت‌هاى دانش‌بنيان گفت: با تصويب نهايى شركت‌هاى دانش‌بنيان و پرداخت حق عضويت‌ها و همچنين حمايت‌هاى مالى دولت، برنامه‌ريزى‌هاى به عمل آمده در خصوص راه اندازى شركت‌هاى دانش‌بنيان در برنامه پنج ساله و افق 1404 عملى خواهد شد.

مهدى‌نژاد ابراز اميدوارى كرد كه اين شركت‌ها بتوانند با استفاده از اعتبارات صندوق و معافيت‌هايى كه در قانون ديده شده ضمن راه‌ انداختن كسب و كار مناسب در ابعاد فن‌آورى طورى پيشرفت كنند تا آن اهدف پيش‌بينى شده در چشم‌انداز 1404 حدود 10 سال زودتر محقق شود.