مرکز رشد شريف صفحه نخست

سامانه آنلاين حمايت از ثبت‌اختراع در پايگاه‌اينترنتى‌ستاد توسعه فناورى‌نانو راه‌اندازى شد

به گزارش سرويس فناورى ايسنا، اين سامانه در راستاى حمايت از ثبت اختراع در حوزه فناورى نانو و به منظور تسهيل در داورى و ثبت اختراعات، از تاريخ دوم ارديبهشت ماه جارى بر روى پايگاه اينترنتى ستاد قرار گرفته است.

ستاد توسعه فناورى نانو براساس آيين نامه حمايت از ثبت اختراع در حوزه فناورى نانو، مصوب شوراى مالكيت فكرى ستاد، از ثبت اختراعات در زمينه فناورى نانو حمايت مى‌كند.

بر اين اساس ستاد نانو پرداخت 80 درصد از هزينه ثبت اختراع در يك اداره پتنت معتبر نظير EPO وUSPTO را تا سقف 100 ميليون ريال، متقبل مى‌شود. همچنين مطابق اين آيين‌نامه، در صورتى كه مالكين هر يك از پتنت‌هاى حمايت شده براى ثبت، موفق به تجارى‌سازى آن شوند، مبلغ 200 ميليون ريال از طرف ستاد حمايت تشويقى دريافت خواهند كرد.

گفتنى است تا پيش از اين، محققان براى ثبت تقاضاى حمايت از اختراعات خود ملزم به ارسال فرم كتبى تكميل شده درخواست حمايت از ثبت اختراع، به واحد مالكيت فكرى ستاد فناورى نانو بوده و حداكثر طى چهار ماه، نتيجه داورى به مخترع اعلام مى‌شده است.

اين در حالى است كه راه‌اندازى «سامانه درخواست آنلاين حمايت از ثبت اختراعات نانو» اين امكان را فراهم مى‌كند كه محققان بتوانند در كوتاه‌ترين زمان ممكن، از نتايج داورى اختراع خود مطلع شوند.

از جمله خدمات ارائه شده به مخترعين در اين سامانه مى‌توان به تكميل كردن فرم درخواست حمايت از ثبت اختراع به صورت آنلاين، پيگيرى مراحل حمايت از طريق سامانه و داورى اختراعات ثبت شده براى دريافت حمايت در سامانه به صورت آنلاين اشاره كرد.

محققان مى‌توانند به منظور ثبت درخواست حمايت از اختراعات خود به صورت آنلاين، پس از ثبت‌نام در پايگاه اينترنتى ستاد نانو با استفاده از نام كاربرى و كلمه عبور دريافتى به پايگاه اينترنتى www.nano.ir/patent مراجعه كرده و نسبت به ثبت درخواست حمايت از اختراع اقدام كنند.