مرکز رشد شريف صفحه نخست

كسب عنوان غرفه برتر توسط فن‌بازار‌‌ملى ايران در نمايشگاه دستاوردهاى پژوهشى‌‌و‌‌فناورى

تالار فن‌بازار ملى ايران در يازدهمين نمايشگاه دستاوردهاى پژوهشى و فناورى كشور، به عنوان غرفه برتر انتخاب شد.

در مراسم اختتاميه اين نمايشگاه كه با حضور معاون پژوهشى و فناورى و معاون آموزشى وزير علوم، تحقيقات و فناورى در روز پنجشنبه ۹ دى‌ماه برگزار شد، غرفه فن‌بازار ملى ايران به‌عنوان غرفه برتر در يكى از ۱۰ بخش برتر نمايشگاه، معرفى و مورد تقدير قرار گرفت.

فن‌بازار ملى ايران به عنوان مرجع اطلاعات فناورى كشور و بستر تجارى سازى اختراعات و محصولات دانش بنيان با هدف ايجاد ارتباط با صاحبان محصولات فناورانه در كشور جهت شناسايى دستاوردهاى آنان، معرفى بسترهاى ايجاد شده جهت تجارى‌سازى يافته‌هاى فناورانه، برقرارى ارتباط سازنده با دستگاه‌هاى اجرايى، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، ارايه خدمات مشاوره به عرضه‌كنندگان و متقاضيان فناورى و محصولات فناورانه و تسريع در بازاريابى محصولات و خدمات فناورانه كشور در اين نمايشگاه حضور يافت.

تالار فن‌بازار در اين نمايشگاه شامل مجموعه‌هاى توانمند فعال در حوزه‌هاى خدمات تخصصى فناورى از جمله تامين مالى و سرمايه‌گذارى، مشاوره حقوقى، خدمات امكان‌سنجى و صندوق سرمايه‌گذارى خطر‌پذير بود. اين مجموعه‌ها در قالب غرفه‌هاى مجزا در تالار فن‌بازار ملى ايران در مساحتى بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع حضور داشتند.

مركز رشد فناوريهاى پيشرفته دانشگاه صنعتى شريف دستاوردهاى فناورانه خود را علاوه بر غرفه مستقلى كه در مجموعه مراكز رشد قرار داشت، بخشى از آن را به صورت پوستر فناورى در تالار فن بازار ملى به نمايش گذاشت.

شايان ذكر است در اين نمايشگاه ۳۰۰ غرفه در قالب ۳۵ دانشگاه، ۲۳ پارك علم و فناورى، ۳۹ مركز پژوهشى وابسته به دستگاه‌هاى اجرايى، ۶۸ مركز نشر دانشگاهى، ۱۹ شركت تامين تجهيزات پژوهشى، 25 نشريه تخصصى علمى-پژوهشى، ۱۲ شركت فناور، ۴۱ قطب علمى و ۸۳ انجمن علمى حضور داشتند.