مرکز رشد شريف صفحه نخست

نشست تجارى بين ايران، ازبكستان و قرقيزستان برگزار خواهد شد

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری رياست‌جمهوري در نظر دارد هیات تجاری و فناوری متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را به کشورهای ازبکستان و قرقیزستان اعزام کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست تجاري بین ایران، ازبکستان و قرقیزستان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری روزهای 30 مهر تا 4 آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این برنامه شامل نشست‌های تجاری مشترک با شرکت‌های متناظر ازبکستانی و قرقیزستانی و بازدیدهای صنعتی و تجاری است. معاون علمي و فناوري رييس‌جمهوری در قالب سفر رسمي به دعوت وزير توسعه نوآوري ازبكستان به آن كشور سفر مي کند و یک هيات تجاري نيز در این سفر معاون علمی را همراهی می کنند.

بنا بر این گزارش، نشست تجاری مشترک بین شرکت های ایرانی و ازبک همزمان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در تاشکند برگزار می شود اما برنامه حضور وی در قرقیزستان تا لحظه تنظیم این خبر نهایی نشده است. در صورت عدم حضور دکتر ستاری در قرقیزستان، برگزاری نشست تجاری در بیشکک کماکان در برنامه این نشست خواهد بود.

آخرین مهلت ثبت نام برای شرکت های متقاضی حضور در این نست، تا 5 مهرماه سال جاری است و کلیه مراحل اخذ بلیط، ویزا و رزرو هتل توسط کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری انجام خواهد شد.

 شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی حضور در هیات تجاری، می‌توانند از طریق"کارتابل شرکت‌ها و فناوران" در صفحه اصلی وبسایت کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری (www.tesc.ir) ثبت‌نام و با انتخاب "درخواست دریافت خدمات حمایتی" و خدمت درخواستی "اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری" و تکمیل فرم مربوطه نسبت به اعلام آمادگی برای حضور در برنامه اقدام کنند.

 به علت محدودیت ظرفیت ثبت نام، شركتها بر مبناي آمادگي صادرات ارزيابي خواهند شد و اولویت با شرکت‌هایی است که از سطح آمادگي بالاتري برخوردار باشند. علاقمندان برای پاسخ به سوالات احتمالي مي‌توانند با کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری به شماره 18- 63103114 تماس بگیرند.