مرکز رشد شريف صفحه نخست

ديدار روساى دانشگاه صنعتى شريف و انجمن تله مديسين آمريكا

به گزارش روابط عمومى دانشگاه صنعتى شريف، دكتر «رضا روستا آزاد» سرپرست دانشگاه صنعتى شريف و دكتر «ديل الورسون» رييس انجمن تله مديسين و استاد دانشگاه نيومكزيكو آمريكا پس از تبادل نظر و بررسى روش‌هاى مختلف همكارى بر انجام پروژه‌هاى مشترك تاكيد نمودند.

در اين ديدار كه به ميزبانى دانشگاه صنعتى شريف و با حضور اعضاى پژوهشكده مهندسى پزشكى دانشگاه و رييس انجمن تله مديسين آمريكا به همراه مدير اجرايى انجمن و نينا آنتوونيوتى، بنيانگذار تله مديسين مركز پزشكى مارشفيلد آلاسكا و گونترام آكن اشتاين، استاد نورولوژى و پژوهشگر تله مديسين مؤسسه هليوس آلمان برگزار شد، دكتر روستا آزاد ضمن معرفى دانشگاه صنعتى شريف و توانمندى‌هاى علمى آن به عنوان يكى از برترين دانشگاه‌هاى كشور، از پتانسيل پژوهشكده مهندسى پزشكى و سيستم‌هاى سلامت دانشگاه و برنامه‌هاى كلان اين پژوهشكده خبر دادند.

وى با اشاره به پيشرفت‌هاى روزافزون دانش پزشكى و لزوم ارتباط تنگاتنگ آن با علوم مهندسى و فنى از اشتراك‌گذارى تجارب طرفين در زمينه تله مديسين و علوم مرتبط به عنوان يكى از روش‌هاى توسعه علمى و تعاملات فيمابين نام برد.

در ادامه دكتر احمديان رييس پژوهشكده مهندسى پزشكى دانشگاه ضمن برشمردن پاره‌اى از برنامه‌هاى اين پژوهشكده، از راه‌اندازى مراكز درمانى خاص توسط دانشگاه در كشور خبر داد و همكارى انجمن تله مديسين آمريكا را عاملى در توسعه اين مراكز دانست.

ارتباط اين مراكز با انجمن تله مديسين آمريكا از طريق سيستم‌هاى ارتباطى راه دور، انجام مشاورات گروهى، تبادل دانش، تبادل استاد، تبادل فناورى‌هاى بدست آمده و برگزارى نشست‌هاى فيمابين از جمله تفاهمات اين جلسه بود.

در پايان دكتر آلورسون با اعطاى نشان سينه انجمن تله مديسين آمريكا به حاضران از ميهمان‌نوازى ايشان قدردانى نمود و دكتر روستا آزاد نيز با اعطاى مجله علمى «شريف» دانشگاه و مجله علمى «ساينتيا ايرانيكا» و نشان سينه دانشگاه صنعتى شريف به ميهمانان همكارى‌هاى روزافزون علمى را خواستار شد.