مرکز رشد شريف صفحه نخست

ايران بايد از قدرت علم و فناورى براى فروش محصولات دانش‌بنيان استفاده كند

معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: هر زمان که من دلگیر می‌شوم به بازدید شرکت‌های دانش بنیان می‌پردازم و از اینکه جوانان توانسته‌اند با ذهن خلاق خود از پتانسیل‌های کشور استفاده کنند بسیار خوشحال می‌شوم.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم برگزاری پانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس گفت: هر زمان که من دلگیر می‌شوم به بازدید شرکت‌های دانش بنیان می‌پردازم و از اینکه جوانان توانسته اند با ذهن خلاق خود از پتانسیل‌های کشور استفاده کنند بسیار خوشحال می‌شوم ما پتانسیل بالایی در حوزه محصولات دانش بنیان داریم چیزی که قیمت ندارد نوآوری و خلاقیت است که هر دو در اقتصاد دانش بنیان خلاصه می‌شوند. ما باید به پژوهش بخش خصوصی نیز اهمیت بیشتری دهیم چرا که رقابت و ارزش افزوده بالایی دارد و فرهنگی که این فعالان دانش بنیان در خودشان ایجاد می‌کنند باعث می‌شود آینده بهتری بسازیم. آینده این مملکت از دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد، ولی با این تفکرات قبلی نمی‌توان آینده خوبی را ترسیم کرد. 

وی ادامه داد: خوشبختانه جهت گیری دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی در این چهار سال به سمت کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته و جهت‌گیری جدیدی نیز در سرمایه‌گذاران انجام شده است. 

ستاری با اشاره به اینکه در همه جای دنیا باید فرهنگ کارآفرینی توسعه پیدا کند توضیح داد: ارزش افزوده در کارآفرینی بیشتر است و با اینکه ما قدرت اول علم و فناوری در جهان اسلام هستیم باید از این قدرت برای فروش محصولات و صادرات محصولات دانش‌بنیان استفاده کنیم.

وی با اشاره به پارک فناوری پردیس توضیح داد: این محل، محل استقرار شرکت‌هایی است که پرسنل آن پول‌شان در مغزشان است و سرمایه واقعی نیز همین نیروی انسانی است.