مرکز رشد شريف صفحه نخست

بازار هزاران ميليارد دلارى در انتظار استارتاپ هاى حوزه ليزر است

ایرنا– معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر این که ایزان در حوزه لیزر صاحب سبک است، اظهارداشت: در آینده نزدیک یک بازار چندین هزار میلیارد دلاری در انتظار استارتاپ های فعال در حوزه لیزر است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر سورنا ستاری عصر سه شنبه در مراسم افتتاح نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از جوانان ما در شرکت هایی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، صنعت و بازی های لیزری فعالیت می کنند که این اتفاق مبارکی است.
وی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی با راه اندازی شرکت های شتاب دهنده در حال ورود، به حوزه فناوری های لیزر می باشند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم که با حضور دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی بود، حمایت سازمان انرژی اتمی از تمام حوزه های لیزری را مناسب دانست و اظهار کرد: در چند سال اخیر در حوزه تجاری سازی محصولات لیزری پیشرفت های قابل توجهی را شاهد بوده ایم.
وی در هین حال یکی از مشکلات فعالان حوزه لیزر در کشور را اخذ مجوزها دانست و گفت: البته این مشکل با هماهنگی ایجاد شده در حال رفع شدن است.
معاون علمی و فناوری رئبس جمهوری در ادامه به تمامی فعالان حوزه لیزر اطمینان داد: ‌بازار بسیار بزرگی در انتظار فعالان این حوزه است.
نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور با اعتبار 10 میلیارد ریال عصر امروز سه شنبه در شمال تهران افتتاح شد.
این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دو مجموعه شامل ستاد لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی این معاونت و مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران، با هدف حمایت از تجاری سازی دانش بالقوه موجود در بخش لیزر در کشور راه اندازی شد.