مرکز رشد شريف صفحه نخست

حمايت پارك فناورى پرديس براى توانمندسازى شركت‌هاى فناور ايرانى

رئیس پارک فناوری پردیس گفت: این مجموعه قرار است به توانمندسازی شرکت‌های فناور ایرانی کمک کند تا در توسعه فناوری و حضور در بازارهای خارجی در سطح جهان موفق‌تر باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، مهدی صفاری نیا اظهار داشت: پارک فناوری پردیس قطب فناوری ایران است و بهترین شرکت‌های فنی کشور عضو آن هستند. بی‌شک همکاری‌ بین شرکت‌های ایرانی و فرانسوی باعث توسعه ظرفیت فنی و بازار آنها می‌شود.

وی افزود: ایران به لحاظ نیروی انسانی متخصص ظرفیت بالایی دارد و در زمینه‌ فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی رتبه چهارم را در سطح دنیا دارد و نیروی متخصص و بازار ایران مزیتی برای همکاری بین شرکت‌های دو کشور ایران و فرانسه است.

صفاری نیا گفت: در حال حاضر پارک فناوری پردیس ۶۰ هکتار است و تقریباً هر سه سال یک فاز پارک را به مساحت ۲۰ هکتار توسعه می‌دهیم و در هر فاز نزدیک به ۱۰۰ شرکت جدید اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ شرکت عضو پارک فناوری پردیس هستند و در رشته‌های فناوری اطلاعات، فناوری نانو و بیو بیش از ۷۰۰ محصول تولیدی دارند. همچنین ده ها پتنت ثبت شده و بیش از سه هزار نفر نیروی متخصص در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند.

وی در انتها با اشاره به فعالیت ۱۲ شرکت خارجی در پارک فناوری پردیس گفت: شرکت‌هایی از اسپانیا، بلژیک، انگلیس، هند، روسیه، فرانسه و چین همکاری‌های مشترکی با شرکت‌های ایرانی تعریف کرده‌اند و آنها از مزیت معافیت‌های ۲۰ ساله مالیاتی بهرمند می‌شوند، ضمن اینکه قانون‌کار و مبادلات مالی با کشورهای خارجی در پارک، مشابه مناطق آزاد است.