مرکز رشد شريف صفحه نخست

راه اندازى پارك فناورى مشترك بين ايران و چين

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با وزیر علوم کشور چین دیدار و گفتگو کرد و در این دیدار موضوع راه اندازی پارک فناوری مشترک بین دو کشور مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با وان گنگ وزیر علوم کشور چین دیدار کرد که در این دیدار موضوع همکاری های دوجانبه در عرصه علم و فناوری بررسی شد.

این دیدار پیرو تفاهنامه ایجاد پارک فناوری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم جمهوری خلق چین برگزار شد.

در این جلسه طرفین علاوه بر رایزنی درباره نحوه همکاری های علم و فناوری دو کشور، بر گسترش تبادل تجارب در این عرصه نیز تاکید کردند.

با توجه به تجارب چین در ایجاد پارک های فناوری مشترک با سایر کشورها و با عنایت به موفقیت های به دست آمده در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، موضوع ایجاد پارک فناوری های پیشرفته با مشارکت طرف چینی در خلال سفر رئیس جمهور این کشور در سال ۹۴ مطرح و توافقنامه آن امضا شد و در ادامه با رایزنی های متعدد با وزارت علوم چین منجر به تنظیم تفاهنامه همکاری در ایجاد پارک علمی در فاز توسعه پارک فناوری پردیس شد.

این تفاهم نامه در سفر گذشته و در حضور رئیس جمهور ایران و شی جی پینگ رئیس جمهوری خلق چین، آقای وانگ یی وزیر امور خارجه چین به نمایندگی از وزارت علوم چین و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.