مرکز رشد شريف صفحه نخست

۳۲۰ محصول تجارى سازى شده شركت هاى دانش بنيان در نمايشگاه علم تا عمل 1395

دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل از برگزاری این جشنواره در دی ماه امسال خبر داد و گفت: پیش بینی شده است که ۳۲۰ محصول تجاری سازی شده در یک سال اخیر در این جشنواره عرضه شوند.

اسماعیل قادری فر، مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پنجمین جشنواره ملی علم تا عمل با شعار «فناوری ایرانی؛ کسب و کار ایرانی» از ۵ تا ۸ دی ماه 1395 در محل مصلی امام خمینی برگزار می شود.

دبیر پنجمین نمایشگاه و جشنواره علم تا عمل اظهار داشت: در این نمایشگاه ظرفیت های فناورانه استان های سراسر کشور که به مرحله تجاری سازی رسیده اند در معرض دید و عرضه برای مردم قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه شرط حضور فناوری ها در این جشنواره این است که حداقل در یک سال گذشته سهم فروش مناسبی در بازار فناوری کشور داشته باشند، افزود: در حقیقت میزان فروش تعیین شده در رقابت برای کسب و کار دانش بنیان و توسعه محصول این شرکت ها شرط حضور در نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل است.

مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه و جشنواره افزود: پیش بینی کرده ایم که از هر یک از استان های کشور ۱۰ شرکت دانش بنیان حضور بیابند و جدیدترین  محصولات خود را در نمایشگاه عرضه کنند.

به گفته قادری فر، برای هر استان ۱۰ شرکت و استان تهران که سهم بیشتری از شرکت های دانش بنیان را به خود اختصاص داده است حدود ۲۰ شرکت انتخاب می شوند و در نمایشگاه حضور می یابند.

قادری فر خاطر نشان کرد: از استانها ۳۰۰ فناوری و از استان تهران هم  ۲۰ شرکت، جدیدترین محصولات فناورانه خود که به بازار عرضه شده را ارائه می کنند.

وی به یکی از برنامه های جنبی پنجمین نمایشگاه و جشنوراه ملی علم تا  عمل اشاره کرد و گفت: همزمان با این جشنواره دومین نشست  فعالان اقتصاد دانش بنیان و نوآوری  را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: یک هزار نفر از اصحاب علم، فناوری و نوآوری در این نشست حضور خواهند داشت تا به نقش آفرینی شرکت ها و توسعه اقتصاد مقاومتی بر اساس شرکت های دانش بنیان مروری داشته باشیم.