مرکز رشد شريف صفحه نخست

بانك توسعه اسلامى 15 بورسيه تحصيلى به دانشجويان‌ايرانى‌اعطا مى‌كند

بانك توسعه اسلامى اعطا مى‌كند
15 بورسيه تحصيلى براى دانشجويان ايرانى

به گزارش روابط عمومى وزارت امور اقتصادى و دارايى، بانك توسعه اسلامى بنا به روال سال‌هاى گذشته قصد دارد به منظور بسط داشتن و شناخت علمى در ميان كشورهاى عضو و در چارچوب برنامه بورسيه تحصيلى تكنولوژى پيشرفته (IDB- Merit Scholarship Programme For High Technology) يكصد بورسيه تحصيلى در مقاطع دكترا و فوق دكترا در زمينه‌هاى علم و فناورى در اختيار كشورهاى عضو قرار دهد.

بر اساس اين گزارش بورسيه‌هاى تحصيلى ياد شده در 16حوزه تخصصى و فنى و مهندسى ارائه مى‌شود كه از آن جمله مى‌توان به ليزر و فيبر نورى، رساناها و نيمه رساناها، فناورى بسيارى (پلى مر)، مهندسى ژنتيك، فناورى زيستى، دانش هسته‌اى و مهندسى هسته‌اى، الكترونيك و ميكروالكترونيك و مخابرات، مهندسى رايانه، انرژى‌هاى تجديد شونده و فناورى سوخت، هيدرولوژى و مهندسى آب، متالوژى، مهندسى شيمى و علوم مواد، پزشكى و داروسازى، كشاورزى و فناورى غذا، مهندسى سيستم‌ها، فناورى‌هاى فضايى و فناورى‌هاى حفظ و نگهدارى محيط زيست اشاره كرد. با توجه به محدود بودن تعداد بورسيه‌هاى تخصيصى به تمامى كشورهاى عضو، صرفا مدارك 15داوطلب كه در ميان داوطلبان حايز سابقه علمى و پژوهشى برجسته‌ترى باشند پس از تاييد وزارت علوم و تحقيقات و فناورى به بانك توسعه اسلامى ارسال خواهد شد.
علاقه‌مندان مى‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتى بانك توسعه اسلامى به نشانى www.isdb.org اطلاعات بيشترى را در اين زمينه به دست آورند. همچنين شماره تلفن 39903171 آماده پاسخگويى به سوالات و پرسش‌هاى متقاضيان بورسيه تحصيلى بانك توسعه اسلامى است. آخرين مهلت براى ارسال مدارك متقاضيان 27آذر ماه بوده و مهلت ياد شده به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

منبع: روزنامه دنياى اقتصاد