مرکز رشد شريف صفحه نخست

حمايت 30 ميليون ريالى از پايان‌نامه‌هاى فناورى نانو

مدير گروه منابع انسانى ستاد فناورى نانو گفت: پايان‌نامه‌هاى دوره كارشناسى ارشد و دكترا در حوزه نانو كه منجر به توليد محصول و يا ايجاد شركت شوند به عنوان پايان‌نامه‌هاى سطح اول تا سقف 30 ميليون ريال حمايت مى‌شوند

به گزارش خبرگزارى فارس، سركار در نشست هم انديشى برنامه‌هاى ستاد فناورى نانو رياست جمهورى كه عصر روز گذشته در پارك فناورى پرديس برگزار شد، گفت: يكى از اهداف كلان ستاد نانو، توليد ثروت از فناورى نانو و قرار گرفتن در ميان 15 كشور برتر در اين حوزه است.
وى در ادامه تصريح كرد:براى رسيدن به اين هدف، بايد به شاخصهاى معتبر مانند آموزش، پژوهش، فناورى و توليد و بازار توجه كرد و بر اساس آن برنامه اى دقيق تهيه و تدوين كرد.
سركار با اشاره به اينكه تشويق و ترغيب محققان حوزه نانو ، ترغيب و پرورش نيروهاى فعال و ارتقاى جايگاه علمى در زمينه نانو در عرصه بين المللى از سياستهاى حمايتى ستاد نانو است، خاطرنشان كرد: چاپ مقاله، مطالب و يا پوستر، سفر اساتيد براى ارزيابى عملكرد دانشجويان دوره، فرصت مطالعاتى، طرح تدريس دروس اختيارى فناورى نانو، چاپ كتابهاى فناورى نانو، ثبت اختراع، ماموريتهاى فناورانه و برگزارى همايش و كارگاههاى آموزش نانو ، از ديگرحوزه هاى حمايتى ستاد در حوزه نانو است.
وى ادامه داد:در مقطع كارشناسى ارشد به پايان نامه هايى كه در حوز نانو باشد مبلغ يك ميليون و 200 و در دور دكترى سه ميليون و 600 تومان طى دو مرحله پرداخت مى شود.
سركار در عين حال پايان نامه ها را به سه سطح تقسيم بندى كرد و افزود:طبق آيين نامه حمايتهاى تشويقى ستاد، سطح اول پايان نامه هايى هستند كه منجر به توليد محصول و يا ايجاد شركت شود، در سطح دو پايان نامه هايى قرار مى گيرند كه در زمينه گرايشهاى كاربردى در راستاى نيازهاى كشور باشد و پايان نامه هاى سطح سوم تحقيقات همراه با نمونه آزمايشگاهى توليد مى شود.
وى ادامه داد: به پايان نامه هاى كارشناسى ارشد سطح دو ميان 800 تا يك ميليون و 600 هزار تومان تعلق مى گيرد ضمن آنكه بين پايان نامه هاى سطح يك و دو در دوره هاى ارشد و دكترا تفاوتى قائل نمى شويم.
مدير گروه منابع انسانى ستاد فناورى نانو در خصوص حمايت از سفر هاى فناورانه اظهار داشت: به استادانى كه در حوزه نانو كار مى كنند در اينگونه ماموريت ها علاوه بر حمايت هاى دانشگاه مربوط ،از سوى ستاد ماهيانه مبلغ 500 دلار پرداخت مى شود و در صورتى كه اين ماموريت براى كسب مهارت در عرصه نانو باشد اين حمايت هاى تشويقى به هزار دلار در ماه مى رسد.
وى صاحب نظر بودن و ارجاع متن به حداقل 4 مقاله چاپ شده در نشريات معتبر را از ويژگيهاى نگارنده كتاب در حوزه نانو ذكر و خاطر نشان كرد: براى نگارش كتاب در اين حوزه در داخل كشور 3 و در خارج 5 ميليون تومان اختصاص داده ايم.
مدير گروه منابع انسانى ستاد رتبه فناورى نانو ايران را در دنيا 26 دانست و گفت: درحالى كه در 6 ماهه اول سال 2007 ،147 مقاله در ISI به چاپ رسيد در سه ماه بعد اين تعداد به 159 مقاله رسيد.