مرکز رشد شريف صفحه نخست

اختصاص 90 ميليارد تومان به فناورى‌هاى داراى اولويت

خبرگزارى فارس: معاون علم و فناورى رياست جمهورى گفت: دولت بودجه سال آينده فناورى‌هاى داراى اولويت را 90 ميليارد تومان پيش‌بينى كرده و در صورت تصويب مجلس،‌ اين بودجه اختصاص مى‌يابد

صادق واعظ زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اين‌كه بودجه سال آينده به صورت طرح و برنامه در دولت مطرح شده خاطر نشان كرد: پيشنهاد دولت افزايش 50 درصدى در بودجه متمركزى كه دولت صرف حمايت از فناورى نانو مى‌كند، است و بر اساس اين پيشنهاد بودجه فناورى نانو در سال آينده 15 ميليارد تومان پيش‌بينى شده است.
وى ادامه داد:‌ دولت براى زيست فناورى هم 15 ميليارد تومان پيشنهاد كرده است كه در صورت تصويب مجلس شوراى اسلامى بودجه اختصاص يافته به اين فناورى بيو و نانو در سال آينده، 30 ميليارد تومان، علاوه بر بودجه‌اى كه به صورت سالانه ذيل بودجه پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به اين فناورى‌ها اختصاص پيدا مى‌كند، خواهد بود. در مجموع حدود 90 ميليارد تومان به فناورى‌هاى داراى اولويت تخصيص داده مى‌شود.
دبير شوراى عالى آموزش، پژوهش و فناورى با اشاره به ادغام 12 شورا در قالب 4 شوراى عالى خاطرنشان كرد: هماهنگى بين دبيرخانه اين 12 شورا وجود نداشت و هم اكنون با ادغام اين شوراها هماهنگى‌ها بيش‌تر مى‌شود.
وى تصريح كرد: اولين جلسه شوراى عالى آموزش، پژوهش و فناورى بزودى تشكيل خواهد شد و هم اكنون در حال ساماندهى دبيرخانه اين شورا و 4 كميسيونى كه ذيل اين شورا مشغول هستند، هستيم.