مرکز رشد شريف صفحه نخست

پارك فناورى پرديس برگزار مى نمايد: ‌افقى نو در هم‌افزائى دانشگاه و صنعت

پارك فناورى دومين برنامه "افقى نو در هم‌افزائى دانشگاه و صنعت" را در روز ۱۲ 

 

اسفندماه 1386 در محل سالن جابربن حيان دانشگاه صنعتى شريف برگزار خواهد كرد.

 

امروزه تسهيل و تداوم ارتباطات بين دو حوزه دانشگاه و صنعت، از اهداف اصلى پارك‌هاى علم و فناورى در دنيا به حساب مي­آيد و در اين راستا برنامه­ريزان پارك‌ها، سعى دارند با راه­اندازى سخت‌افزارها و نرم­افزارهاى لازم، تسهيلات لازم را در اين ارتباط بوجود آورده و نهايتاً بستر مناسب جهت "فناورى، نوآورى و هم­افزايى" را در قالب اين ارتباطات ايجاد نمايند.

پارك فناورى پرديس، با مدنظر قرار دادن اين مهم، در نظر دارد اقدامات مناسبى را در جهت نزديك ساختن هر چه بيشتر صنايع و دانشگاه‌ها به اجرا در آورد. يكى از برنامه­هايى كه در اين راستا با فراهم آوردن زمينه حضور صنعت در دانشگاه صورت مى‌پذيرد، همايشى تحت عنوان "افقى نو در هم‌­افزايى دانشگاه و صنعت" است كه پارك فناورى پرديس در صدد است اين همايش را براى دومين بار در تاريخ 12 اسفندماه 1386 در دانشگاه صنعتى شريف برگزار نمايد. در اين همايش تعدادى از موسسات فناور پارك دركنار واحدهاى دانشگاه حضور خواهند داشت و ضمن بيان ديدگاهها و نقطه‌نظرات خود، به ارائه ظرفيتهاى خود براى تعامل و همكارى بيشتر و رفع مشكلات و راهكارهاى ارتباط بين صنعت و دانشگاه خواهند پرداخت. همچنين حضور تعدادى از شركتهاى عضو پارك در فضاى نمايشگاهى جانبى اين همايش، امكان مذاكره و تبادل نظر دانشجويان و اساتيد با موسسات فناورى پيشرفته و تعريف فرصت‌هاى همكارى مشترك را فراهم خواهد كرد.

 امكان اشتغال در شركت‌ها، انجام كارآموزى، تعريف نيازهاى تحقيقاتى شركتها در قالب پروژه­هاى درسى كارشناسى، كارشناسى ارشد و دكترى از جمله اين همكارى‌ها خواهند بود.

لازم به ذكر است كه اولين برنامه از مجموعه اين همايش‌ها در روزهاى 24 الى 26 فروردين‌ماه سال 1382  در دانشگاه صنعتى شريف برگزار گرديد كه در آن برنامه حدود 500 پيشنـهاد استخـدام نيروى انسانى، نزديك به 70 پيـشنهاد پروژه تحقيقاتى در مقاطع كارشـناسى، كارشناسى ارشد و دكترا و همين تـعداد جـذب كـارآموز از طرف شركت‌هاى پارك به دانشجويان پيشنهاد شد.

 

حضور تمامى دانشجويان و اساتيد بزرگوار كليه دانشگاه‌هاى كشور در اين برنامه بلامانع است

 

منبع:سايت پارك فناورى پرديس