مرکز رشد شريف صفحه نخست

سامانه ملى مديريت اطلاعات علم و فن‌آورى راه‌اندازى مى‌شود

رييس پژوهشگاه اطلاعات و مدارك علمى ايران اعلام كرد: اجراى طرح راه‌اندازى سامانه ملى مديريت اطلاعات علم و فن‌آورى با انتخاب شركت مجرى آغاز مى‌شود.

به گزارش خبرگزارى دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر سيد اميد فاطمى كه در مراسم معارفه‌اش به عنوان رييس جديد پژوهشگاه اطلاعات و مدارك علمى ايران و توديع دكتر غريبى رييس سابق پژوهشگاه سخن مى‌گفت، اظهار كرد: طرح سامانه ملى مديريت اطلاعات علم و فن‌آورى و يا سيستم مديريت اطلاعات پژوهشى كشور از مصوبات شوراى عالى علوم، تحقيقات و فن‌آورى (عتف) است كه مدت يك سال و نيم است كه طراحى و به مناقصه گذاشته شد و در حال انتخاب شركت مجرى آن هستيم.

وى افزود: بيش از يك سال است كه كميته راهبرى نظام اطلاع رسانى علم و فن‌آورى براى ساماندهى به اطلاعات، تدوين استاندارد و پروتكل‌هاى بخش مديريت اطلاعات تشكيل شده و به كار خود ادامه مى‌دهد.

دكتر فاطمى خاطر نشان كرد: همچنين شوراى سياستگذارى تامين منابع علمى دانشگاه‌ها فعاليت مجددش را آغاز كرده و نزديك به دو سال است كه جلسات آن به صورت متوالى تشكيل مى‌شود.

همچنين در حوزه IT‌ در معاونت‌هاى فن‌آورى و آموزشى وزارت علوم و موسسات و سازمان‌هاى ديگر جهت‌گيرى‌هايى در خصوص مديريت اطلاعات انجام شده است.

دكتر فاطمى، پژوهشگاه اطلاعات و مدارك علمى ايران را بازوى هميارى وزارت علوم در اين حوزه دانست و گفت: توسعه علم و فن‌آورى در زمينه IT از اهداف اين حوزه است