مرکز رشد شريف صفحه نخست

بزرگداشت هفته پژوهش با حضور رييس‌جمهور

معاون پژوهشى وزير علوم با اعلام معرفى و تقدير از 120 پژوهشگر برگزيده كشوردر هفته پژوهش از حضور رييس ‌جمهور در آيين بزرگداشت اين هفته خبر داد.

دكتر منصور كبگانيان در گفت‌وگو با خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزارى هفته پژوهش گفت: امسال مراسم هفته پژوهش از 23 آذر ماه همزمان با نمايشگاه دستاوردهاى 30 ساله وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آورى برگزار مى‌شود اما به دليل اين كه مراسم اين هفته متعلق به تمام كشور و وزارتخانه‌هايى است كه فعاليت‌هاى پژوهشى مى‌كنند از پنج، شش ماه قبل فعاليت خود را در اين زمينه آغاز كرده‌ايم.

وى با بيان اين كه خبرهاى خوشى در اين هفته اعلام خواهد شد، تصريح كرد: برترين پژوهشگران كشور كه با معيارهاى بسيار سخت انتخاب شده‌اند، در اين هفته معرفى خواهند شد و در حال حاضرهيات داوران تمامى آنها نيز تشكيل شده است.

وى ،ادامه داد: در نمايشگاه اين هفته علاوه بر دستاوردهاى دانشگاه‌ها، دستاوردهاى ويژه پژوهشى مانند قطب‌هاى علمى، انجمن‌هاى علمى، نشريات علمى و ... در معرض ديد عموم گذاشته خواهد شد.

معاون پژوهشى وزيرعلوم با اشاره به حضور رييس جمهور در هفته پژوهش خاطرنشان كرد: در سال‌هاى گذشته تنها معاون اول رييس جمهور حضور داشتند اما امسال اميدواريم كه قدردانى از بيش از 20 پژوهشگر برتر به طور ويژه با حضور رييس جمهور صورت گيرد.

وى با اشاره به انتخاب پژوهشگران برگزيده در هفته پژوهش، عنوان كرد: پژوهشگران برگزيده شامل پژوهشگرانى از وزارتخانه، سازمان‌هاى كشور، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها هستند كه تعداد آنها بالغ بر120 نفر است