مرکز رشد شريف صفحه نخست

لايحه حمايت از شركت‌هاى دانش بنيان و تجارى سازى اختراعات به مجلس ارائه شد

معاون علمى و فن‌آورى رييس جمهور و رييس بنياد ملى نخبگان از ارائه لايحه حمايت از شركت‌هاى دانش بنيان و تجارى‌سازى اختراعات و ابتكارات به مجلس خبر داد.

به گزارش خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا) در يزد، دكتر واعظ زاده كه در مراسم افتتاح دفتر استانى بنياد ملى نخبگان در يزد سخن مى‌گفت، خاطرنشان كرد: هدف از ارائه اين لايحه كه به صورت تك لايحه به مجلس تقديم شده، تسهيل كسب و كار و تجارى سازى اختراعات و ابتكارات است كه اميدواريم با تصويب اين لايحه مشكلاتى كه بعضا از سوى دستگاههاى دولتى براى نخبگان در امر تحقيق و پژوهش روى مى دهد، برطرف شود.

واعظ‌زاده همچنين به ارائه لايحه تاسيس صندوق نوآورى به مجلس اشاره كرد و افزود: در نظر داريم به منظور ارائه تسهيلات براى كسب و كار اختراعات و ابتكارات و تجارى سازى آنها، لايحه تاسيس صندوق نوآورى را به مجلس ارائه دهيم كه سرمايه اوليه آن 30 هزار ميليارد ريال است و از صندوق ارزى تامين مى شود.

معاون علمى و فن‌آورى رييس جمهور با اشاره به اين كه دفتر نخبگان استان يزد، اولين دفتر استانى بنياد ملى نخبگان است،اظهار داشت: اين آغاز راه است و نبايد انتظار داشت كه به سرعت به تمام مطالبات پاسخ دهد و هنوز به حمايت‌هاى بيشترى نيازدارد.

به گزارش ايسنا، وى يكى از اهداف تاسيس اين دفتر را هدايت امكانات شناخته و ناشناخته عنوان كرد و گفت: دفتر نخبگان استان يزد مركزى براى همدلى و همفكرى نخبگان و پيوند استعداد انسانى با امكانات موجود است كه اميدواريم با تصميم گيرى صحيح مسوولان و مشاركت نخبگان شاهد توسعه اين استان باشيم.

واعظ‌زاده با اشاره به اينكه اين مركز بايد در بين نخبگان جامعه، شورو اميد و نشاط ايجاد كند، تصريح كرد:اين دفتر بايد سعى كند تا ارتباطى سازنده بين مسوولان و دانشگاه با قشر نخبه برقرار كند تا جامعه بتواند از تفكر و انديشه نخبگان بهره ببرد.