مرکز رشد شريف صفحه نخست

برگزارى اختتاميه دومين دوره مدرسه اشتغال شريف

دومین دوره مدرسه اشتغال شریف عصر روز یکشنبه 18 شهریورماه سال جاری در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی، اختتامیه دومین دوره مدرسه اشتغال شریف با حضور فارغ التحصیلان و مدرسین این دوره برگزار شد.

در ابتدای این برنامه دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی به عملکرد موفق مدرسه اشتغال شریف اشاره کرد و گفت: تقاضاهای زیادی از دانشگاههای سراسر کشور برای اجرای طرح مدرسه اشتغال رسیده است که در حال رایزنی و اقدامات مناسب برای این موضوع هستیم.
وی گفت: ما در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک دانشگاه پیشتاز فقط به آموزش و پژوهش کلاسیک اکتفا نمی کنیم و بر اساس نیاز روز جامعه برنامه داریم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف گفت: یکی از مولفه های مهم در دنیای امروز برای بررسی دانشگاه اثرگذاری اجتماعی است که خوشبختانه دانشگاه ما در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.
دکتر موحدی به شرکت های اطراف دانشگاه که فعالانه در حال تلاش هستند اشاره کرد و افزود: فضای امروز کشور متاسفانه فضایی توام با عدم نا امیدی است اما با همین فضا نیز جوانان ما بسیار هدفمند و پر انرژی در حال تلاش هستند و من اطمینان دارم اگر کار کشور را به دست این جوانان بسپاریم فضای تیره جامعه قدری روشن خواهد شد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف به مساله بیکاری در کشور نیز به عنوان یک معضل نگاه کرده و امیدوارم مدرسه اشتغال شریف بتواند با تربیت فارغ التحصیلان خود به عنوان سفرای این مدرسه در کشور و حتی دوره های بعدی عمل کند و منبع خوبی از سوی دانشگاه صنعتی شریف برای ایجاد امید و انگیزه در بین جوانان باشد.

در ادامه برنامه خانم احمدی مدیر مدرسه اشتغال شریف نیز طی سخنانی به وجه تمایز این مدرسه با سایر مدارس اشاره کرد و گفت: ما در مدرسه اشتغال شریف سرویس یکپارچه و هدفمند ارائه می کنیم و دانشجویی که وارد این مدرسه می شود از صفر تا صد راه را می بیند و همین مساله باعث می شود کار سنگینی بر دوش مدریت مدرسه قرار گیرد.
وی افزود: ما از مهرماه سال 96 تا شهریور 97 با اجرای برنامه خود شناسی کار را پیش بردیم و به موازات آن سبک های شغلی را معرفی کردیم.

در ادامه برنامه نیز مهندس دهبیدی پور موسس مدرسه اشتغال شریف و رییس پارک علم و فناوری شریف طی سخنانی به تعداد مشارکت کنندگان در مدرسه اشتغال شریف اشاره کرد و گفت: در این مدرسه تعداد بالغ بر یکصد نفر در حال تلاش و برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف مدرسه هستند.
وی افزود: وقت آن رسیده که از بخش خصوصی برای بالا بردن سطح کیفی مدرسه مدد بگیریم .
مهندس دهبیدی پور در ادامه گفت: مدرسه اشتغال شریف نهالی است که به ثمر نشسته و تبدیل به درختی پر بار شده است و در راستای نقش اثرگذاری دانشگاه باید این مدرسه را در دیگر دانشگاهای سراسر کشور گسترش دهیم .
موسس مدرسه اشتغال شریف در ادامه گفت: هر کاری ظرف مناسب می خواهد و ظرف بزرگ شدن برای این مدرسه را باید دید و نیاز است ساختاری چابک و متصل به دانشگاه که بتواند دانشگاه صنعتی شریف را نیز منتفع سازد را ایجاد نماییم.