مرکز رشد شريف صفحه نخست

پايان كار نهمين جشنواره (VCCUP) در دانشگاه صنعتى شريف

نهمین جشنواره کار آفرینی و توسعه کسب و کار شریف (VCCUP) با معرفی طرح ها و ایده های برتر به کار خود پایان داد.


  به گزارش روابط عمومی؛ اختتامیه نهمین دوره از جشنواره (VCCUP)  عصر روز دوشنبه چهارم دی ماه سال جاری در دو بخش ایده - طرح نوآورانه و استارتاپ ها در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

بنا براین گزارش؛ در ابتدای مراسم دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به ارائه سخنرانی پرداخت و گفت: توجه ویژه ی دانشگاه صنعتی شریف به بخش کارآفرینی و توسعه کسب و کار از نقاط قوت آن محسوب می شود و دانشگاه در این زمینه همواره پیشتاز است.

وی افزود: در زمان تأسیس مهم ترین رسالت دانشگاه شریف آموزش بود، گذشت زمان و با اهمیت پیدا کردن مبحث پژوهش در دانشگاهها خوشبختانه دانشگاه صنعتی شریف در حوزه پژوهش و مقالات علمی هم سرآمد شد.

دکتر موحدی در ادامه گفت: در سالهای اخیر پارادایم دانشگاهها بسمت نسل سوم سوق پیدا کرده که با وجود مرکز رشد و کارآفرینی و تشکیل اکوسیستم فعال در حوزه کسب و کار، دانشگاه صنعتی شریف در لیست پیشگامان دانشگاههای نسل سوم قرار گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در خصوص راه اندازی پارک علم و فناوری شریف توضیح داد: آخرین حلقه اکوسیستم فعال در دانشگاه، پارک علم و فناوری ماست که از یکسال پیش بطور جدی شروع بکار کرده و ظرفیت آن به لحاظ فیزیکی تکمیل شده است این درحالیست که متقاضیان بسیار زیادی خارج از دانشگاه نیز دارد.

وی ادامه داد: VCCUP   یکی از این حلقه هاست و خود نشان از اهمیتی ست که دانشگاه شریف به آماده سازی دانشجویانش برای کسب و کار و تولید ارزش در این حوزه قائل است.

دکتر موحدی با ابراز امیدواری از استمرار جشنواره گفت: استمرار این جشنواره و استقبال جوانان کشور و دانشجویان عزیز باعث افتخار می باشد و مسلم است با این پشتکار مشتاقان قطعا کارآفرینان نمونه و موفقی در کشور خواهند بود.

در ادامه مهندس رضا زرنوخی مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران به ارائه گزارش وضعیت رشد استارتاپ ایران در سطح شاخص های جهانی پرداخت.

در بخش دیگری از جشنواره مهندس دهبیدی پور معاون پارک علم و فناوری گفت: VCCUP یک رویداد مهم در کشور است که هر ساله در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و بحمداله شرکت کنندگان هشت دوره قبل در حال حاضر جزو شرکت های مطرح کشور محسوب می شوند.

مهندس دهبیدی پور از سرمایه گذاران و نمایندگان بخش خصوصی خواست در جهت گسترش، ترویج و ایجاد فضای مناسب برای تأسیس شرکت های دانش بنیان تلاش نموده و ایده پردازان را حمایت کنند.

وی اذعان داشت: امروز دانشگاه بیش از هر زمان دیگری به بخش خصوصی نیازمند است این بخش می تواند با ایجاد مهارت و سرمایه گذاری در کارآفرینان و ایده پردازان در جهت توسعه کسب و کار نسل جوان گام بسیار مهمی بردارد.

خاطرنشان می شود؛ از 130 طرح ارسال شده 50 طرح انتخاب شده به مرحله دوم رسید در این مرحله و پس از ارزیابی کمیته داوران 5 طرح و 5 ایده به مرحله نهایی راه یافت. که در پایان و پس از ارائه طرح ها توسط تیم های منتخب، ایده ها و طرح ها با ارزیابی داوران و با احتساب نظر حاضران، برندگان در دو بخش ایده و طرح به شرح ذیل معرفی شدند.

در بخش استارتاپ ها تیم های؛ کامنت ماینر، افزون روان سازان میهن و کوانت کن به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش طرح ها نیز تیم های؛ واکاویک، زعفران فن آور و رایمون به ترتیب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

همچنین تیم های لوکالین و نانیت در بخش طرح ها و تیم های استاد بانک و کشمون در بخش استارتاپ ها بعنوان تیم های شایسته تقدیر معرفی شدند.

گفتنی است؛ در پایان و پس از اعلام نتایج  از تیم های برتر و داوران جشنواره تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است؛ ایده ها و طرح های برتر ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، توسط سرمایه گذاران تجاری سازی شده و به مرحله تولید می رسد.