مرکز رشد شريف صفحه نخست

افتتاحيه نهمين جشنواره سراسرى كارآفرينى كسب و كار در دانشگاه شريف

نهمین دوره جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف (vccup) با حضور کارآفرینان و فعالان این حوزه در دو بخش ایده و طرح کسب و استارتاپ با محور هم افزایی، ایجاد و توسعه فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی؛ جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف(vccup) رویدادی است که هرساله به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف و با حضور دانشجویان، دانش آموختگان، اساتید، کارآفرینان، فعالان این حوزه و صاحبان ایده های کارآفرینانه عرصه ای را جهت دستاوردهای فنی پژوهشی فراهم می کند.

بنا بر این گزارش، آیین افتتاحیه این رویداد با هدف آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان با جشنواره، طرح دیدگاه های جدید و ترویج روحیه کارآفرینی از روز دوشنبه 30 مرداد آغاز و دی ماه سال جاری با معرفی برترین ها به کار خود پایان خواهد داد.

دکتر طالبی مدیر مرکز رشد وکارآفرینی دانشگاه شریف طی سخنانی در این مراسم گفت: جشنواره کارآفرینی کسب و کار یکی از بهترین و تأثیرگذارترین برنامه های دانشگاه صنعتی شریف محسوب می شود که هر ساله خروجی های آن نشان از وضعیت رو به رشدش دارد.
دکتر طالبی حوزه های فعالیت کارآفرینی را برشمرد و از ایجاد شبکه شرکت های کارآفرینی و اپلیکیشن این مرکز خبر داد.
مدیر مرکز رشد وکارآفرینی دانشگاه بیان داشت: مرکز رشد بیش از دویست شرکت پذیرش کرده که 20 درصد این شرکت ها جزو شرکت های دانش بنیان موفق محسوب می شوند.
در ادامه مهندس دهبیدی پور مدیر سابق مرکز رشد و مهندس نصیری دبیر این جشنواره به ارائه گزارشی از جشنواره های برگزار شده در سال های گذشته و همچنین نهمین جشنواره که در حال برگزاری ست پرداختند.
شایان ذکر است؛ در طی مراحل این جشنواره شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب و کار و تمرین عملی آن ها بر مبنای ایده ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی به آماده سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه گذار می پردازند.
خروجی نهایی این جشنواره پس از دو مرحله ارزیابی جداگانه، ایده ها و طرح های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، امکان سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.
گفتنی است؛ اختتامیه این جشنواره با معرفی ایده ها و طرح های برگزیده توسط هیات داوران و نظرسنجی عمومی دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
خاطرنشان می شود، در پایان مراسم افتتاحیه جلسه ی پرسش و پاسخ بین اعضای حاضر در پنل و مخاطبین برگزار شد.