مرکز رشد شريف صفحه نخست

برپايى هفتمين نمايشگاه كار دانشگاه صنعتى شريف 1 تا 3 اسفند 95

به گزارش روابط عمومی؛ هفتمين نمايشگاه کار دانشگاه صنعتي شريف در تاريخ 1 الي 3 اسفندماه 1395 در دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد گرديد.
بنا بر این گزارش؛ نمايشگاه کار، رويدادي است که تعداد زيادي از جويندگان کار و شرکت ها بمنظور تبادل اطلاعات در رابطه با مشاغل مورد نياز و معرفي شرکت هايشان در آن حضور خواهند داشت.
نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف بصورت فصلي و يا ساليانه برگزار مي گردد و مي توان از آن بعنوان نمايشگاه فرصت هاي شغلي ياد کرد بنحوي که فرصت هاي فراوان کاري و کارآفريني در اکثر زمينه هاي تحصيلي براي دانشجويان و تازه فارغ التحصيلان ارائه مي شود.
دکتر محمد شریف خانی دبیر این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار روبط عمومی گفت: اينگونه نمايشگاه ها فرصت مناسبي را براي شرکت ها و سازمان ها فراهم مي آورد تا با تعداد زيادي از نيروهاي جوياي کار ملاقات کرده و در يک فضاي رقابتي نسبت به جذب نفرات مورد نظر خويش اقدام نمايند.
وی خاطرنشان کرد؛ رفع عواملي که مانع اشتغال فارغ التحصيلان مي شوند از يک سو و نبود بستري مناسب براي تقابل مستقيم شرکت ها و دانشجويان بعنوان روشي جديد در اطلاع رساني نيازهاي محيط هاي کار و اجتماع از سويي ديگر، دانشگاه صنعتي شريف را بر آن داشت تا اقدام به بر پايي هفتمين نمايشگاه کار نمايد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه اذعان داشت؛ هدف اين نمايشگاه و کارگاه هاي آموزشي، معرفي شرکت ها، معرفي کسب و کار جديد، ايده دادن به دانشجويان و تازه فارغ التحصيلان براي يافتن شغل آينده، نحوه تعامل و ارتباط با صنعت و ... مي باشد.
دکتر شریف خانی در ادامه؛ رویارویی مستقیم صنعت و دانشگاه، شناسایی علایق و استعدادها، آشنایی با انتظارات و مهارتهای مورد نیاز کارفرمایان، آشنا شدن دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان با طیف متنوع مهارتهای شغلی، امکان جذب نیرو و کارآموز برای شرکتها، برپایی کارگاه‌های آموزشی و کارآفرینی، ایجاد انگیزه و خودباوری در میان فارغ‌التحصیلان، آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان از دستاوردهای صنایع را از دیگر اهداف اصلی این نمایشگاه عنوان کرد.

دبیر هفتمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف در پایان صحبتهایش خاطرنشان کرد: بازدید از نمایشگاه کار برای عموم در صورت ثبت‌نام در سایت نمایشگاه، رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت حضور در نمایشگاه در وب سایت این نمایشگاه به آدرس jobfair.sharif.ir ثبت نام کنند.