مرکز رشد شريف صفحه نخست

خلق و پرورش ايده‌هاى كارآفرينانه در استارتاپ تريگر 6 دانشگاه صنعتى شريف

دانشگاه صنعتی شریف ششمین استارتاپ تریگر خود را در دو حوزه "مالی" و "حمل و نقل" برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، استارتاپ تریگر یک رویداد آموزشی- رقابتی فشرده است که به مدت 6 روز، با هدف ایجاد محیطی سازنده به منظور خلق و پرورش ایده های کارآفرینانه برگزار می شود.
در این رویداد، آموزش های ضروری برای تبدیل ایده به یک استارتاپ خوب در کارگاه های آموزشی به شرکت کنندگان ارائه می شود و امکان تیم سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم ها برای برنامه نویسان، مدیران تجاری، گرافیست ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه های شبکه سازی مقدور است.
ششمین رویداد استارتاپ تریگر با موضوع کاربرد هوش مصنوعی در دو حوزه "مالی" و "حمل و نقل" در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.
برگزاری رویداد استارتاپ تریگر برعهده ستاد توسعه ایده های کارآفرینانه (ستاک) است و مرکز کارآفرینی، شتاب دهنده شریف و مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، حامیان علمی، مالی و معنوی این رویداد هستند.

در چهار روز نخست این رویداد کارآفرینانه، برنامه های آموزشی در قالب کارگاهی و با عناوینی همچون مدل کسب وکار، کارگاه تحقیقات بازار، کارگاه نمونه سازی اولیه وکارگاه ارائه‌ی ایده به سرمایه گذار و نقشه‌ی مالی ارائه خواهد شد.
همچنین برنامه هایی با عنوان ملاقات سریع (Fast Meeting) و مشاوره (Mentoring) در این رویداد برگزار خواهد شد.
در برنامه ملاقات سریع؛ در طول چهار روز ابتدایی رویداد، طی چهار مرحله در دو گروه مجزا (حمل و نقل و مالی) هر یک از افراد یک بار در مقابل سایر شرکت‌کنندگان گروه خود قرار گرفته و در مورد ایده‌ها و توانمندی‌هایشان با یکدیگر گفتگو می‌کنند. این قسمت از برنامه فرصتی ایده‌آل برای پیدا کردن هم‌تیمی‌های توانمند و ایده‌ای متفاوت برای تشکیل تیم است.
همچنین در بخش مشاوره، متخصصان و صاحب‌نظران در حوزه‌ی تکنولوژی مالی، کسب و کار و بازارهای سرمایه در جمع تیم‌ها حضور می‌یابند، تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ می‌دهند.

گفتنی ست؛ شانس ورود به برنامه شتاب دهنده شریف و استقرار 6 ماهه در مجتمع خدمات فناوری شریف به همراه حمایت مالی و مشاوره های فنی و کسب و کار و جوایز نقدی از جمله امتیازهایی است که برای سه تیم برتر این رویداد در نظر گرفته شده است.
خاطرنشان می شود؛ ثبت‌نام در رویداداستارتاپ تریگر 6 دانشگاه صنعتی شریف از 13 بهمن ماه آغاز گردیده و تا 24 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است؛ رقابت نهایی تیم های شرکت کننده در استارتاپ تریگر طی روزهای 15 تا 20 اسفندماه 95 برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانیsetak.sharif.ir مراجعه کنند.