مرکز رشد شريف صفحه نخست

آغاز به كار "چهاردهمين كنفرانس بين المللى مديريت" در دانشگاه صنعتى شريف

"چهاردهمین دوره ی کنفرانس بین المللی مدیریت" را با حضور مدیران و متخصصان مدیریت کشور در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی، چهاردهمین دوره کنفرانس بین المللی مدیریت با هدف «ارتقای نظام های مدیریتی در سازمان های ایرانی همسو با اقتصاد درونزا و برونگرا» آغاز به کار کرد.

دکتر محمد ابویی اردکان دبیر علمی این دوره از کنفرانس مدیریت ضمن اشاره به تاریخچه ی برگزاری آن گفت: امیدواریم در این دوره از کنفرانس که با هدف ارتقای نظام مدیریتی کشور و همسویی این نظام با اقتصادهای کلان کشور برگزار گردیده، با تعبیر دیدگاههای متنوع، شناخت بیشتری از مسایل مدیریت پیدا کنیم.

وی با تاکید به محورهای 11 گانه ی بخش علمی و کاربردی کنفرانس گفت: کیفیت، بهره‌وری و تعالی سازمانی، رهبری و رفتار سازمانی، تولید، فرآیند و عملیات، مدیریت مالی، مدیریت سیستم‌ها و فناوری اطلاعات، مدیریت استراتژیک و رقابت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت تکنولوژی، تحقیق و توسعه، مدیریت بازاریابی و ارتباط با مشتریان، اخلاق و فلسفه سازمان و مدیریت، حاکمیت شرکتی و مسوولیت اجتماعی و کارآفرینی از جمله محورهای تخصصی است که در بخش علمی-کاربردی چهاردهمین دوره کنفرانس بین المللی مدیریت عنوان گردیده است.
دکتر ابویی در بخش دیگری از صحبتهایش به فرآیند پذیرش و داوری مقالات اشاره نمود و در این خصوص افزود: از مجموع 595 دست نوشته ی ارسالی به دبیرخانه ی کنفرانس، 196 دست نوشته پذیرفته شده است که از این میان؛ 61 مورد آن به صورت ارایه شفاهی و 135 مورد نیز به صورت پوستر ارایه خواهد گردید.
دبیر علمی کنفرانس خاطرنشان کرد؛ بیشترین تعداد مقالات در دو محور؛ مدیریت منابع انسانی و مدیریت بازاریابی به این دبیرخانه ارسال گردیده است.
دکتر ابویی در پایان صحبتهایش افزود: در بخش علمی و پژوهشی این کنفرانس که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 1 و 2 دی ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود؛ 7 کارگاه و سمینار تخصصی، 18 پانل ارایه ی مقالات و 13 سخنرانی تخصصی ارایه خواهد شد.

دکتر داود رشتچیان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در آیین افتتاحیه ی چهاردهمین دوره ی کنفرانس بین المللی مدیریت به تاریخچه ی تاسیس دانشکده ی مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی شریف در سال 1378 با هدف برطرف نمودن نقص نظام مدیریتی در کشور تاسیس گردید، تا با پرورش مدیران اندیشمند و مجرب نقش بی بدیل و اساسی در برطرف کردن این نقص در کشور ایفا نماید.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در ادامه به موضوع مدیریت و توسعه ی پایدار و بیان مفاهیم آن پرداخت. وی گفت: توسعه ی پایدار، غایت توسعه ی بشری است. اگرچه این مفهوم در سالهای اخیر مطرح گشته است، اما برای بسیاری از محققان و مدیران، نه تنها مفهومی نا آشنا نیست، بلکه قرن های متمادی است که در بسیاری از فرهنگ ها و مکاتب و مذاهب جای دارد. ادیان آسمانی جهانی را ترسیم کرده اند که در آن اخلاق، ایمان، آگاهی و ثروت به حد کمال می رسند.
دکتر رشتچیان خاطرنشان کرد؛ توسعه پایدار توسعه ای است که در آن بتوان نیازهای کنونی بشریت را بدون تقابل با توانایی نسل آینده برای تامین نیازهای خویش تامین کرد.
وی یادآور شد؛ توسعه پایدار به معنی توسعه ای است؛ اقتصادی و اجتماعی که محیط زیست و برابری اجتماعی را حفظ و ارتقا می بخشد.
این استاد دانشگاه صنعتی شریف در پایان صحبتهایش از دانش، سرمایه و مدیریت به عنوان سه ظلع مثلث توسعه یاد کرد و افزود: با توجه به داشتن دانش و سرمایه ی کافی، امیدواریم که با پرورش مدیران ارشد و متخصص در دانشگاهها، کشورمان را به جایگاهی که شایسته و بایسته ی ان است برسانیم.


گفتنی است؛ بخش علمی- پژوهشی چهاردهمین دوره ی کنفرانس بین المللی مدیریت از امروز 1 دی ماه آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت. همچنین بخش علمی - کاربردی این کنفرانس 6 تا 8 دی ماه سال جاری با عنوان گردهمایی بزرگ مدیران و متخصصان مدیریت در سالن همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد.