مرکز رشد شريف صفحه نخست

بازديد استاندار، رئيس دانشگاه يزد و هيئت همراه از دانشگاه صنعتى شريف

دانشگاه صنعتی شریف صبح روز دوشنبه 13 مهر ماه سال جاری میزبان استاندار یزد و هیات همراه ایشان بود. 

به گزارش روابط عمومی؛ در ابتدای این مراسم دکتر فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی به معرفی دانشگاه پرداخت.
وی گفت: هر ساله بیش از 97 درصد قبول شدگان کنکور دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنند و این نشان از پتانسیل خوب این دانشگاه در سطح جامعه دارد.
دکتر فتوحی گفت:دانشگاه صنعتی شریف از لحاظ ارتباط با صنعت و پژوهش وضعیت مطلوبی دارد و در بین سایر دانشگاه های کشور سرآمد است.
وی پیشتازی دانشگاه صنعتی شریف در حوزه فناوری و فضای کار افرینی را از دیگر امتیاز این  دانشگاه دانست و افزود: ما  اعتقاد داریم که باید دانشجو را به نحوی تربیت نمود تا پس از هنگام فارغ التحصیلی نه تنها برای خود شغل ایجاد کند بلکه بتواند برای برای جامعه نیز ارزش آفرین باشد.
رییس دانشگاه صنعتی شریف بر گسترش همکاری های فی مابین دانشگاه صنعتی شریف با استان یزد تاکید کرد.
در ادامه این دیدار مهندس میر محمدی استاندار یزد طی سخنانی به قابلیت های اقتصادی موجود در این استان اشاره کرد و افزود: معادن موجود در استان یزد یکی از توانمندی های کلیدی این استان است و باید برنامه ریزی های مناسبی برای بهره برداری هرچه بیشتر از این توانمندی را داشت.
مهندس میر محمدی در ادامه از مسولین دانشگاه صنعتی شریف خواست در توسعه فناوری و ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت مبتنی بر پتانسیل های موجود در استان یزد همکاری لازم را داشته باشند.
استاندار یزد در ادامه با تاکید بر همکاری مشترک بین دانشگاه شریف و استان یزد از دکتر فتوحی دعوت کردند تا در مراسمی در جمع اندیشمندان و فارغ التحصیلان استان یزد حضور یابند و از افتخارات و توانمندی های دانشگاه صنعتی شریف صحبت نمایند.
در ادامه مراسم دکتر لطفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد طی سخنانی به رویکرد های جدید دانشگاه یزد اشاره کرد و افزود: آمادگی کامل برای ارتباط و تعاملات بیشتر بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه یزد را داریم.
درخاتمه این نشست مهندس سالاری مدیر عامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد در سخنانی به معرفی منطقه علم و فناوری پرداخت و گفت: ساختار هایی اخیرا برای منطقه ویژه علم و فناوری یزد در نظر گرفته ایم که می تواند نقش اساسی در پیشبرد اهداف منطقه بازی کند.
گفتنی است در حاشیه این دیدار استاندار یزد و هیات همراه ایشان از مجتمع خدمات فناوری شریف بازدید کردند.
همچنین در این دیدار علاوه بر بازدید از مرکز خدمات و فناوری اطلاعات شریف ، از دفتر انتقال توسعه و فناوری شریف،آزمایشگاه مرکزی شریف، مرکز ستاک و...نیز بازدید به عمل آمد.