مرکز رشد شريف صفحه نخست

پايان كار نخستين دوره ى "مدرسه اشتغال شريف"

مراسم اختتامیه نخستین دوره "مدرسه اشتغال شریف" با حضور فارغ التحصیلان و مسئولین دانشگاه و مدرسه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ مدرسه اشتغال شریف با هدف تسهیل فرآیند اشتغال و آماده سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه جهت ورود به بازار کار، برای اولین بار در کشور و زیر نظر مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف آغاز بکار نمود و پس از گذشت یکسال اولین دوره خود را به پایان رساند.


بنا بر این گزارش؛ مراسم اختتامیه اولین دوره از "مدرسه اشتغال شریف" روز سه شنبه 6 مهرماه سال جاری در سالن جابربن حیان با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه و مسئولین برگزار شد.
در این مراسم مهندس دهبیدی پور رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف طی سخنانی بیان داشت: با همت عزیزان کارآفرین، اساتید و مسئولین مدرسه متدهای خوبی ارائه گردید که باعث شد ما از یک برنامه ریزی موفق در این مدرسه برخوردار شویم.
وی گفت: به تحلیل من"مدرسه اشتغال شریف" یک سیستم مبارک است. در اینجا ما شاهد نهادی پویا هستیم که انشاله پایدار و مصمم بکار خود ادامه خواهد داد.
مهندس دهبیدی پور در ادامه خطاب به خانواده های فارغ التحصیلان و حاضرین در مراسم اظهار داشت: پیشنهاد من به والدین عزیز و کسانی که همت بخرج دادند و در دوره اول مدرسه از فرزندانشان حمایت کردند این است که در سنین پایین تر روی این مسئله حساس تر عمل نمایند و تا حد ممکن پیش از ورود فرزندان خود به دانشگاه آنان را استعداد سنجی کنند.
وی افزود: باید در خصوص فرزندان خود به مدیریت استعداد، شناسایی استعداد و شناخت شایستگی آنها در سنین پایین تر اهمیت ویژه و خاص قائل شد.
رئیس مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف تاکید کرد: ما نه تنها به فرزندانمان که باید به جامعه خود این حساسیت را داشته باشیم. امیدوارم با تلاش بیشتر و همت بالاتر بتوانیم این رویکرد و این تغیییر فرهنگ را در جامعه ایجاد کنیم.
سپس خانم مهندس احمدی مدیر مدرسه و خانم اصلانی طراح و مدیر D&R "مدرسه اشتغال شریف" طی سخنانی به ارائه آمار و اطلاعات و فرآیند ایجاد و فعالیت های یکساله مدرسه پرداختند.
گفتنی ست؛ در طول برنامه از اساتید و تیم اجرایی و تولید محتوا با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آمد و در پایان مراسم، گواهی نامه های فارغ التحصیلان به آنها اعطا شد.