مرکز رشد شريف صفحه نخست

حضور مديران ارشد سازمان صنايع كوچك كره جنوبى در دانشگاه صنعتى شريف

رییس سازمان صنایع کوچک(SMBA) از کشور کره ی جنوبی ضمن بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه بر گسترش تعاملات علمی بین ایران و کره ی جنوبی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی؛ هیات کره ای متشکل از رییس سازمان SMBA و مدیران شرکت های تابعه به همراه نمایندگان این سازمان، ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف و بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه در نشستی دوستانه با برخی از مدیران دانشگاه صنعتی شریف گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این نشست دوستانه، دکتر علی موقر مدیر روابط بین الملل دانشگاه به معرفی دانشگاه صنعتی شریف پرداخت. وی ضمن معرفی دانشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه به میزان تولید علم در دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد. 

مدیر روابط بین الملل دانشگاه در ادامه به بیان برتری ها و مزیت های دانشگاه صنعتی شریف پرداخت و یادآور شد که رتبه های برتر کنکور سراسری این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند.
دکتر مختاری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه نیز در بخش دیگری از این جلسه در خصوص فعالیت های شرکت های دانش بنیان و نحوه ی فعالیت آنها صحبت کرد. وی همچنین در خصوص وضعیت ارتباط دانشگاه صنعتی شریف با صنعت توضیحاتی ارایه نمود و برنامه های این دانشگاه را در خصوص بهبود و گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت بیان نمود.
در ادامه ی این جلسه آقای جو یانگ ساپ رئیس سازمان صنایع کوچک کره ی جنوبی ضمن ابراز تمایل از گسترش تعاملات علمی با کشور ایران و دانشگاه صنعتی شریف، بر همکاری های ایران و کره برای ایجاد موقعیتهای شغلی دانش بنیان تاکید کرد. وی همچنین خواستار تبادل اطلاعات در زمینه شرکتهای دانش بنیان میان دو کشور شد.
گفتنی ست پس از این جلسه اعضای این نشست از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه و مرکز کارآفرینی و مرکز شتابدهنده شریف و نیز مراکز مستقر در مجتمع بازدید نموده و از نزدیک با نحوه و نوع فعالیتهای این مراکز آشنا شدند.