مرکز رشد شريف صفحه نخست

نقش دانشگاه صنعتى شريف در توسعه ى كشور بسيار تعيين كننده است

جشن پنجاه سال درخشش و بالندگی علمی دانشگاه صنعتی شریف با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر حدادعادل رئیس فرهنگستان علوم و نیز جمع کثیری از اساتید، دانش آموختگان، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهور: من از افتخار آفرینی های دانشگاه شریف احساس غرور میکنم

به گزارش خبرنگار روابط عمومی‌، اسحاق جهانگیری در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه این جشن یک جشن ملی است، اظهار کرد: این دانشگاه تاکنون افتخارات زیادی آفریده و من از این افتخارات احساس غرور می‌کنم.
وی افزود: بخشی از دوران تحصیلات من نیز در این دانشگاه سپری شده و در طول دوران مسئولیت های اجرایی و صنعتی خود این توفیق داشته ام تا از توان دانشگاه صنعتی شریف در پیشبرد کارهای کشور استفاده کنم. استراتژی توسعه صنعتی کشور با کمک این دانشگاه تضمین شد اما اینکه سرنوشت این استراتژی در دستگاه ها اجرایی شد یا نه، به مسئولان اجرایی بر می گردد. دکتر جهانگیری در بخش دیگری از صحبتهایش تصریح کرد: این تصویر مثبت همیشه درذهن من مانده که دانشگاه شریف همواره به حل مشکلات کشور کمک می‌کند.
معاون اول رئیس جمهور هم‌چنین با بیان اینکه دانشگاه شریف در مقطعی ایجاد شد که نهادهای توسعه‌ای در کشور به وجود آمد خاطر نشان کرد: تاسیس یک دانشگاه پر تحرک و همسو با تحولات پرشتاب علمی جهان پاسخگویی به نیازهای کشور و تربیت نیروی انسانی با هدف دستیابی به توسعه از جمله اهداف تاسیس این دانشگاه بوده است. من به عنوان یک مسؤل اجرایی عرض می‌کنم دانشگاه شریف کارنامه بسیار درخشانی دارد.
دکتر جهانگیری در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه شریف یکی از دانشگاه‌های خوب در داخل و خارج از کشور است و 47 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه اکنون مسئولیت‌های مهمی بر عهده دارند. البته یکی دیگر از موفقیت‌های این دانشگاه احساس مشترک و همدلی مجموعه این دانشگاه است که این همدلی منجر به تاسیس کانون دانش آموختگان دانشگاه شریف در داخل و خارج از کشور شده که این کانون یک سرمایه کم نظیر برای کشور است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز و آینده دانشگاه شریف بسیار امیدوارکننده است و این دانشگاه در توسعه کشور نقش مهمی دارد، اظهار داشت: دولت باید به نیازهای دانشگاه شریف توجه کرده و محدودیت های آن را برطرف کند و دانشگاه شریف هم باید موتور محرک اقتصاد مقاومتی باشد.

در ضمن معاون اول رئیس جمهور از مجمتع فناوری و مرکز شتابدهنده دانشگاه شریف نیز بازدید کردند.