مرکز رشد شريف صفحه نخست

سايت «رهنمون» با همكارى مركز كارآفرينى شريف و معاونت علمى راه‌اندازى شد

وبسایت «رهنمون» به همکاری مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز کرمی درباره راه اندازی وبسایت «رهنمون» اظهار کرد: این سایت به منظور دستیابی به اهدافی چون ایجاد فضای لازم جهت تامین محتوای با کیفیت به ‌منظور استفاده مخاطبان، فرهنگسازی، ترویج اقتصاد دانش بنیان و موضوع کارآفرینی در میان نخبگان و نسل جوان و اطلاع شایسته کاربران از نهادهای حامی کارآفرینی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است.

راهنمای علاقه مندان در مسیر کارآفرینی

وی افزود: دنیای کارآفرینی و کسب‌وکار دانش‌بنيان دنیایی پیچیده است و افراد علاقمند برای ورود در این حوزه بايد آمادگي لازم را كسب کرده و خود را براي حركت در اين مسير و مقابله با خطرات احتمالي، تجهيز کنند. بر همین اساس، پایگاه اطلاعاتی رهنُمون (rahnomoon.ir) قصد دارد ضمن ايفاي نقش به‌عنوان راهنماي علاقمندان در مسير كارآفريني، به‌عنوان سایت مرجع در حوزه كارآفريني شناخته شود.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی با بیان اینکه اين پايگاه با همکاری «ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» و «مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف» طراحی شده است ابراز امیدواری کرد، «رهنمون» بتواند پاسخگوی نیازهای علاقمندان و مخاطبان باشد.

اهداف راه اندازی وبسایت

وی آموزش مهارت‌های مختلف در حوزه کارآفرینی و کسب‌وکارو پاسخگویی به پرسش‌ها و دغدغه‌های ذهنی نوکارآفرینان در حوزه کسب‌وکار را از اهداف راه اندازی این سایت بیان کرد و گفت: سایت رهنمون قصد دارد تا ضمن ايفاي نقش به ‌عنوان راهنماي علاقمندان در مسير كارآفريني، به ‌عنوان سایت مرجع در حوزه كارآفريني شناخته شود.

 بخش های مختلف وبسایت

دبیر ستاد توسعه فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در ادامه گفت: محتوای مطالب این سایت مربوط به کارآفرینی و کسب و کار است و بخش های خبرنامه، مقالات و کتب آموزشی، مشاوره آنلاین، نهادهای حامی کارآفرینی و آموزش و خدمات نیز دراین سایت تعریف شده است.

وی درباره مشاوره آنلاین توسط وبسایت رهنمون توضیح داد: با توجه به پر پیچ و خم بودن مسیر کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار، ممکن است فرد در هر مرحله با ابهاماتی رو به‌رو گردد که برای رفع آن‌ها نیاز به مشورت با متخصصان و خبرگان حوزه‌های مختلف کارآفرینی پیدا کند. رهنمون برآن است زمینه مناسبی را برای طرح و رفع سوالات فراهم کند، تا کاربران با مراجعه به سایت و مطرح کردن ابهامات خود، پاسخ مناسبی را از مشاوران مربوطه دریافت کنند.

به گفته مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛ مستندات رسانه‌ای، رویدادها، کارآفرینان موفق، تالار گفتگو از دیگر محورهای تعریف شده در محتوای مطالب وبسایت رهنمون است.

گستره مخاطبان وبسایت

وی درباره گستره مخاطبان این وبسایت گفت: مخاطبان سایت دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها، محققان و پژوهشگران، کارآفرینان، صاحبان کسب‌وکار، مدیران شرکت‌های نوپا وکلیه علاقه‌مندان به حوزه کارآفرینی هستند.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی همچنین تصریح کرد: این سایت قصد دارد تا با همه انديشمندان، محققان، دارندگان محتوا، فعالان بخش ترويج و آموزش كارآفريني، كارآفرينان، نهادهاي فعال در حوزه اقتصاد دانش‌بنيان همکاری کند و آمادگي كامل خود را جهت انتشار مطالب و محتواهاي ارزشمند آن‌ها اعلام می کند.

پرویز کرمی از تلاش های مرکز رشد شریف به ویژه رییس این مرکزقدرانی کرد و گفت: علاقمندان می توانند برای استفاده از اطلاعات این سایت به آدرس اینترنتی http://rahnomoon.ir مراجعه کنند.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، امیدواری کرد:  فعالیت های این ستاد با مشارکت دانشگاه های مادر در تهران و شهرستان ها در حوزه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بیش از پیش به ایجاد فضای کارآفرینی در کشور کمک کند.