مرکز رشد شريف صفحه نخست

افتتاح مركز تحقيقات فناورى‌هاى توانبخشى عصبى هوشمند با حضور دكتر ستارى

مرکز تحقیقات فناوری‌های توانبخشی عصبی هوشمند جواد موفقیان بعد از ظهر سه شنبه 30دی ماه با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ مرکز تحقیقات فناوری‌های توانبخشی عصبی هوشمند که با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و کمک خیر نیکوکار دکتر جواد موفقیان راه‌اندازی شده است، بعد از ظهر امروز به صورت رسمی افتتاح شد.
هدف از ساخت این مرکز توسعه سیستم‌های هوشمند به منظور درمان و توانمند‌سازی بیماران دچار اختلال حرکتی است. نیاز گسترده بیماران، جهت‌گیری جهانی به سمت سیستم‌های هوشمند و وجود پتانسیل‌های علمی و صنعتی بالا از اهداف این طرح برشمرده می‌شوند.
بنا بر این گزارش؛ این مرکز که توسط دانشگاه صنعتی شریف تاسیس و به نام بنیان‌گذار خیراندیش آن دکتر جواد موفقیان نام‌گذاری شده براساس تجربیات و دستاورد‌های گروه پژوهشی توان‌بخشی دانشگاه صنعتی شریف، معطوف به توسعه سیستم‌های هوشمند به منظور درمان و توانمند‌سازی بیماران دچار اختلالات حرکتی، راه اندازی شده است.


از جمله دلایل انگیزشی اصلی ایجاد این مرکز، نیاز گسترده بیماران، جهت‌گیری جهانی به سمت سیستم‌های هوشمند و وجود پتانسیل علمی و صنعتی بالا است.
ماموریت این مرکز حمایت و انجام فعالیت‌های پژوهشی کاربردی جهت توسعه مرزهای دانش و فناوری و ارائه‌ی تجهیزات و روش‌های موثر و کارآمد به منظور درمان و توانبخشی بیماران دچار اختلالات حرکتی ناشی از ناهنجاری عصبی و برخورداری آنان از یک زندگی پرنشاط مبتنی بر بالاترین استاندارد‌های سلامت است.
گفتنی‌ست؛ در چشم‌انداز 10 ساله، این مرکز نهادی پیشرو تعریف شده که نقش رهبری را در کشور و منطقه در گسترش و تعمیق تحقیقات و پژوهش‌های علمی، تکوین، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های موثر و کارآمد بومی و آموزش و ترویج روش‌ها و فرآیند‌های درمانی فناورانه و هوشمند به منظور توانبخشی بیماران دچار اختلالات حرکتی ناشی از ناهنجاری‌های عصبی ایفا می‌کند.