مرکز رشد شريف صفحه نخست

آغاز به‌كار چهارمين نمايشگاه كار با حضور شركت‌هاى دولتى و خصوصى در دانشگاه شريف

چهارمين نمايشگاه كار دانشگاه صنعتى شريف با حضور شركت هاى بزرگ دولتى و خصوصى و با هدف ايجاد زمينه اشتغال و در اختيار گذاشتن فرصت‌هاى شغلى براى دانشگاهيان آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومى، چهارمين نمايشگاه كار با هدف آشنايى دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهى با فرصت‌هاى جديد شغلى و امكان استخدام براى شركت‌هاى دولتى و خصوصى، صبح روز دوشنبه 7مهرماه با حضور سردار طلايى، نايب رئيس شوراى اسلامى شهر تهران افتتاح شد.

چهارمين دوره اين نمايشگاه با هدف رويارويى مستقيم صنعت و دانشگاه، معرفى سازمان‌ها و مجموعه‌هاى مرتبط با رشته‌هاى تحصيلى و آشنا شدن دانشجويان و فارغ‌التحصيلان با فرصت‌هاى شغلى موجود در جامعه برگزار مى‌شود.

در اين دوره بيش از 50 شركت خصوصى و دولتى حضور دارند و نيروهاى متخصص مورد نياز خود را از ميان مراجعين انتخاب خواهند كرد.

گفتنى است حدود نيمى از فرصت‌هاى شغلى ارائه شده در نمايشگاه مربوط به حوزه فناورى اطلاعات و ارتباطات مى‌باشد.

بنا بر اين گزارش؛ در حاشيه اين نمايشگاه، كارگاه‌هاى آموزشى با موضوع روانشناسى شغل و نكات اساسى در مصاحبه‌هاى شغلى و موارد مرتبط با اشتغال در حال برگزارى است.

دكتر شريف‌خانى دبير چهار دوره‌ى نمايشگاه كار در خصوص رويكرد اين نمايشگاه گفت: خط‌مشى اين نمايشگاه بر رويكردى استوار است كه براساس آن استخدام به مؤثرترين و پرمنفعت‌ترين شكل از فرايند استخدام و به كارگيرى نيروى انسانى انجام مى‌شود.

وى ادامه داد: هر شركت يا سازمانى نياز دارد كاركنان خود را با شرايط لازم به كارگيرد و اين نمايشگاه بر اساس خط‌مشى خود اين شرايط را براى كارفرمايان ايجاد مى‌كند.

خاطرنشان مى‌شود چهارمين نمايشگاه كار خود را از صبح روز دوشنبه 7 مهر 93 آغاز كرده با استقبال چشمگير دانشجويان مواجه شده است و شركت‌هاى بزرگ كشور نظير شركت‌هاى خودروسازى، داروسازى، بزرگترين اپراتور تلفن همراه كشور و برخى از شركت‌هاى بزرگ صنعتى در آن حضور دارند.

چهارمين نمايشگاه كار از دوشنبه 7 مهر 93 به مدت سه روز و تا 9 مهرماه 93 در سالن تربيت بدنى دانشگاه صنعتى شريف پذيراى دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهى خواهد بود.