مرکز رشد شريف صفحه نخست

كافه كسب و كار؛ نخستين هم‌افزايى فعالان كسب‌ و كار و فن‌آورى در دانشگاه شريف

عکسكافه كسب و كار شريف به منظور هم‌افزايى بين فعالان كسب‌ و‌ كار و فن‌آورى روز دوشنبه ۲۴ شهريورماه در سالن جابربن حيان دانشگاه صنعتى شريف برگزار خواهد شد. در اين گرد هم‌آيى برجسته‌ترين فعالان حوزه‌هاى مختلف كارآفرينى در حضور علاقه‌مندان به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومى دانشگاه، كافه كسب و كار شريف به همت دبيرخانه ششمين جشنواره كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف برگزار خواهد شد. در اين رويداد، فعالان كسب‌و‌كار و فن‌آورى، مشاورين كسب‌وكار، صاحبان رسانه‌هاى خبرى و تكنولوژى، مربيان و كارآفرينان حوزه فن‌آورى و سرمايه‌گذاران خطرپذير حضور داشته و فعالان برجسته‌اى از جمله عليرضا شيرى، على نعمتى شهاب، مانى قاسمى، امير مهرانى و مهرداد امانى در پنج حوزه اصلى مرتبط با موضوعات كارآفرينى، سخنرانى‌هاى خود را ارائه خواهند كرد. اين محورها شامل « بومى‌سازى توليد محتوا و هم‌افزايى حوزه‌هاى مختلف در ايجاد فرصت‌هاى كارآفرينى، اهميت مربى‌گرى و آموزش به كارآفرينان، اهميت طراحى صحيح مدل كسب‌وكار، توسعه‌ى تكنولوژى و ايجاد فرصت‌هاى كارآفرينى، سرمايه‌گذارى خطرپذير و ترويج كارآفرينى» است.

ونوس هاديان عضو اتاق فكر ششمين جشنواره كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف درباره ايده كافه كسب و كار اظهار داشت:« ما براى برگزارى هر چه بهتر جشنواره نياز داريم تا موضوعات مختلفى را در حوزه مباحث نظرى به چالش كشيده و نقد كنيم. كافه كسب و كار در واقع محلى براى طرح چنين مسائلى است در حضور برجسته‌ترين افراد اين حوزه.» وى افزود:« در دنياى پيچيده امروز كه نيازهاى اوليه انسان به نهايت اشباع خود رسيده است كارآفرينى و خلاقيت بى‌شك تنها راه ممكن براى ادامه رشد اقتصادى است. از سوى ديگر دانشگاه‌ها به واسطه آنكه محل كسب معرفت و دانش هستند و معرفت و دانش، آن چيزهايى‌ست كه حد و اندازه انسان را شكل مى‌دهند و حد قامت او را تعيين مى‌كنند بنابراين بايد اذعان نماييم دانشگاه بر لبه‌هاى مرزى وجود انسان‌ها و جوامع انسانى قرار مى‌گيرند و لذا شايد بيش از هرجاى ديگرى منطقى باشد خلاقيت و نوآورى را از دانشگاه‌ها و جوامع مرتبط با آن‌ها انتظار داشته باشيم.»

هاديان همچنين با خاطر نشان كردن فعاليت دانشگاه‌هاى مطرح دنيا در زمينه تشويق و ترويج كارآفرينى و نوآورى اعلام كرد:« مركز كارآفرينى و مركز رشد دانشگاه صنعتى شريف با نگاه ملى تا كنون اقدام به برگزارى پنج دوره از جشنواره‌هاى كسب و كار نموده است و به دنبال برگزارى موفق پنج جشنواره قبلى، ششمين جشنواره كارآفرينى و توسعه كسب‌وكار با عنوان VC CUP و به همت صندوق پژوهش و فناورى شريف و برخى نهادهاى ديگر برنامه‌­‌يزى شده و در نيمه دوم سال 93 اجرا مى‌گردد.»

علاقه‌مندان مى‌توانند به منظور كسب اطلاعات بيشتر به وب سايت اين جشنواره به آدرس http://vccup.ir  مراجعه كنند.