مرکز رشد شريف صفحه نخست

آغاز بكار ششمين دوره جشنواره كارآفرينى و توسعه كسب و كار شريف با عنوان VC CUP

اين جشنواره كه به اهتمام مركز رشد و كارآفرينى دانشگاه صنعتى شريف و صندوق توسعه صادرات و فناورى شريف راه‌‌ اندازى شده، در ادامه برگزارى موفق پنج دوره قبلى بوده و در بخش‌ها و حوزه‌‌هاى مختلف دانش‌بنيان برگزار مى‌‌ گردد.

اين جشنواره از يك سو عرصه‌اى است براى ارائه دستاوردهاى فنى- پژوهشى دانشجويان، دانش‌آموختگان، اساتيد دانشگاه‌­ها، كارآفرينان، صاحبان ايده‌­هاى كسب و كار و از سوى ديگر فضايى است براى طرح نيازمندى‌هاى صنعت، كه نهايتاً از رهگذر سرمايه‌گذارى صنعت در كسب‌و‌كارهاى دانش‌بنيان، فرصتى را براى همكارى موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم مى‌آورد.

در طى مراحل اين جشنواره، شركت‌كنندگان ضمن آشنايى با مفاهيم و اصول كسب وكار و تمرين عملى آن‌ها بر مبناى ايده‌ى محورى و فناورانه خود، در يك محيط رقابتى نسبت به آماده‌سازى طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمايه‌گذار اقدام مي­‌نمايند. خروجى نهايى اين جشنواره، طرح‌‌هاى برترى است كه ضمن برخوردارى از خدمات حمايتى مركز رشد دانشگاه صنعتى شريف و ساير نهادهاى حامى، امكان سرمايه‌­گذارى صندوق پژوهش و فناورى شريف و ساير سرمايه‌‌گذاران به منظور تجارى شدن طرح و توليد محصول مربوطه را خواهند داشت.

زمينه‌سازى جهت مذاكره و عقد تفاهم‌­نامه سه جانبه جهت جلب سرمايه‌گذارى مشترك بين سرمايه‌گذاران، دانشگاه و شركت‌هاى كوچك و متوسط، جمع‌آورى ايده‌هاى كسب و كار و تشكيل بانك ايده، حمايت مادى و معنوى از طرح‌ها و ايده‌هاى برتر به ويژه در حوزه‌ فناورى‌هاى پيشرفته از ديگر اهداف برگزارى اين رويداد است.

اين جشنواره در دو بخش شامل ايده‌هاى نوآورانه و شركت هاى نوپا برگزار مى‌گردد. طرح‌­هاى شركت كننده در هر سرفصل بطور جداگانه مورد داورى و ارزيابى قرار گرفته و برگزيدگان هر حوزه مورد تقدير قرار خواهند گرفت.

برگزيدگان از جوايزى همچون جوايز نقدى، تسهيلات ارزان قيمت و امكان استقرار در مركز رشد دانشگاه صنعتى شريف بهره‌­مند خواهند شد. ضمناً امكان سرمايه‌­گذارى صندوق شريف و ساير سرمايه­‌گذاران در طرح‌­هاى برگزيده نيز وجود دارد.

شايان ذكر است مهلت ارسال طرح­‌ها به دبيرخانه جشنواره، پايان شهريور ماه 1393 تعيين شده است. علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام مي‎توانند به سايت اين جشنواره به نشانى http://bp.sharif.ir يا www.vccup.ir مراجعه نمايند.