رتبه دوم جشنواره خوارزمى به استارتاپى از دانشگاه صنعتى شریف اختصاص یافت

جشنوراهٔ خوارزمی نام یک جشنواره علمی در ایران است که توسط سازمان پژوهش‌های صنعتی و علمی ایران برگزار می‌گردد. نام این جشنواره از نام محمد‌بن‌موسی خوارزمی دانشمند مشهور ایرانی گرفته شده‌است. این جشنواره از سال ۱۳۶۶ به صورت بین‌المللی آغاز به کار نمود. سپس در سال ۱۳۶۸ با هدف جلب مشارکت دانش آموزان، بخش دانش‌آموزی نیز به آن اضافه گردید. پس از آن با طی ۱۰ سال فعالیت در حوزهٔ بین‌المللی اولین دورهٔ این جشنواره در قالب جشنوارهٔ جوان خوارزمی در سطح ملی با مشارکت وزرات آموزش و پرورش آغاز گردید. همچنین از سال ۹۳ بخش نوجوان خوارزمی نیز ویژهٔ دانش‌آموزان متوسطه اول به جشنواره افزوده شد.

دستگاه «تونل صدا» که توسط تیم دیداب در شتاب دهنده دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است، رتبه دوم بخش پژوهش های کاربردی بیستمین جشنواپیشرفت ره جوان خوارزمی را به خود اختصاص داد.

 به گزارش روابط عمومی، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با ساخت دستگاهی به نام «تونل صدا» موفق به کسب رتبه ی دوم پژوهش های کاربردی بیستمین جشنواره جوان خوارزمی شدند.

این دستگاه که با فناوری اولتراسونیک و توسط تیم دیداب(جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف) در شتاب دهنده دانشگاه صنعتی ساخته شده است صدا را در یک باریکه ی جهت دار می فرستد. یعنی دستگاه به سمت هر کسی که باشد فقط اوست که صدا را به خوبی می شنود؛ و این برای او یک تجربه ی عجیب و جذاب است. این دستگاه می تواند انقلابی در صنعت صوت باشد. به بیان بهتر اگر بخواهیم حق مطلب را در یک جمله ادا کنیم بایستی بگوییم:  «صدا، دقیقا همان جایی است که باید، آن هم برای کسی که باید بشنود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *